Szczepienia przeciw COVID-19

Informujemy, że na terenie  Gminy Rzgów szczepienia są realizowane w Centrum Medycznym Vital w Sławsku, ul. Wiśniowa 1, 62-586 Rzgów, nr tel. (63) 306 77 30.

Gmina Rzgów  może zapewnić transport do punktu zlokalizowanego na terenie gminy osobom:

• posiadającym aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,

• mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

W celu uzyskania szczegółów dotyczących dowozu na szczepienia dla w/w osób  należy kontaktować się z Koordynatorem pod nr tel. 517-175-659, email: opsrzgow@gazeta.pl.

Szczegółowe informacje dotyczące szczepień można znaleźć na stronie rządowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Sposoby rejestracji na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień.

3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl (dla osób posiadających profil zaufany).

Dlaczego warto się zaszczepić przeciw COVID-19 (KLIKNIJ)