Pasowanie na Przedszkolaka w Sławsku

17 października 2018 r. w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Sławsku odbyło się ślubowanie dzieci przedszkolnych. W tym wyjątkowym dniu przedszkolakom towarzyszyli goście: Grzegorz Matuszak – Wójt Gminy Rzgów,  Roman Jakubowicz – Przewodniczący Rady Gminy Rzgów,  Wiesław Czaja – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rzgów,  Zofia Kruszyńska i Mirosław Kubacki -  Radni Gminy Rzgów oraz szkolna społeczność. Zaszczytu przyjęcia do grona „wesołych i dzielnych przedszkolaków” dostąpiło 39 dzieci, które po raz pierwszy rozpoczęły edukację przedszkolną.
Przy szkole w Sławsku obecnie funkcjonują 4 oddziały przedszkolne, w których edukacją jest objętych 89 dzieci (100% rekrutowanych) w oddzielnych grupach wiekowych. Najmłodsze dzieci – „Biedronki” – uczą się w ramach projektu „Dla naszych dzieci” finansowanego w roku szkolnym 2018/19 przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
Podczas uroczystości przedszkolaki ze szkoły w Sławsku podziękowały władzom Gminy Rzgów za wspieranie edukacji przedszkolnej.
Z okazji ślubowania Dyrektor Iwona Maziarz złożyła dzieciom, wychowawczyniom i rodzicom stosowne życzenia oraz podziękowania.