Odwiedziny u Pani Zofii

29 czerwca br. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Koninie odwiedzili Dom Kultury w Kowalewku – Izbę Pamięci Zofii Urbanowskiej. Było to jedno z wielu miejsc, które mogli zobaczyć podczas trwających półkolonii, organizowanych przez Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich działające przy ich szkole. Przybyli uczniowie wraz z kierownikiem półkolonii p. Zofią Wesołowską oraz opiekunami mieli możliwość dowiedzieć się więcej o życiu i twórczości Zofii Urbanowskiej. Zobaczyli zachowane pamiątki po pisarce między innymi rękopisy, odznaczenia, zdjęcia itp.

Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały fragmentu książki „Gucio zaczarowany”, do którego wykonały przepiękne ilustracje.

Daria Kałasa
Bibliotekarz GBP w Rzgowie