Mobilny punkt szczepień w Rzgowie

W ubiegłą sobotę i niedzielę przy Urzędzie Gminy w Rzgowie ustawiony został mobilny punkt szczepień. Zainteresowanie było bardzo duże i to nie tylko osób z terenu naszej gminy.

Ze szczepień mogła skorzystać każda pełnoletnia osoba, bez względu na miejsce zamieszkania. Mobilny punkt szczepień przygotowany był we współpracy z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu oraz Szpitalem Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu. Wykwalifikowany personel medyczny zapewniał bezpieczeństwo osób, które w tych dniach zaszczepiły się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Nad sprawnym działaniem punktu czuwali pracownicy Urzędu Gminy w Rzgowie, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzgowie oraz jednostki OSP z Barłóg, Świątnik, Witnicy, Kowalewka, Sławska, Grabienic.

Na  29 sierpnia (niedziela) planowana jest  druga akcja szczepień w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie. W tym dniu zostanie również przygotowane Miasteczko Profilaktyczne, gdzie każdy będzie mógł zbadać min. poziom glikemii, ciśnienia, cholesterolu, skorzystać z porad  dietetyka oraz  okulisty i innych.   Akcja odbędzie się z przy okazji organizowanego Pikniku i Dożynek.