Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Lekcja biologii w bibliotece

W dniu 24 kwietnia 2017 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie miała przyjemność gościć po raz pierwszy dr Tomasza Samojlika.

Za dnia naukowca, badacza Puszczy Białowieskiej, pracownika Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Nocami człowieka tworzącego komiksy i książki dla dzieci, w których główną rolę odgrywają zwierzęta i przyroda. Dowodem tego są stworzeni przez niego bohaterowie, wśród których znajdują się żuberek Pompik i żubr Żorż, wilk Ambaras, wyderka Salwinka a także ryjówka malutka Dobrzyk.

W  spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy IV oraz V Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rzgowie.

Spotkanie wyjątkowe gdyż połączone z lekcją biologii. Pan Tomasz w bardzo ciekawy i interesujący sposób opowiadał o swoich książkach i etapach ich powstawania. Przedstawił głównych bohaterów swoich opowiadań-zwierzęta. Opowiedział również o Puszczy Białowiejskiej i swojej pracy naukowca. Spotkanie urozmaicił pokazem slajdów podczas, którego mieliśmy okazję zobaczyć żubra Pompika i innych mieszkańców leśnych gąszczy.

Po prezentacji Pana Samojlika „posypała się w jego stronę lawina pytań” . Dzieci zainteresowane jak również zaintrygowane  książkami naszego gościa chciały odkryć  jeszcze więcej tajemnic drzemiących w  przyrodzie.

Na zakończenie miłego spotkania dzieci zrobiły sobie z Panem Tomaszem pamiątkowe zdjęcie a  autografy, które od niego dostały  będą dla nich na pewno wspaniałą pamiątką.

                                                                                     Daria Kałasa

                                                                                   GBP w Rzgowie


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  29
  styczeń 2020

  Dziś są imieniny:

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ OCEŃ URZĄD ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry