Koło Gospodyń Wiejskich w Rzgowie

Przewodnicząca - Maria Matuszewska
Zastępca Przewodniczącej - Barbara Kulczyńska
Sekretarz - Lucyna Krukowska
tel. 507 126 982 (przewodnicząca)

Koło Gospodyń Wiejskich w Rzgowie powstało na zebraniu założycielskim 10 marca 2007 r. z inicjatywy Rady Sołeckiej, OSP w Rzgowie oraz mieszkańców. W zebraniu uczestniczyło 65 osób, spośród których wybrano 16-osobowy Komitet Założycielski w składzie: Graczyk Tomasz, Kacprowicz Jerzy, Klichamer Wojciech, Kin Barbara, Kin Sławomir, Kopaczewski Jan, Koszal Jerzy, Koszal Wojciech, Kubiak Jadwiga, Maciejewska Iwona, Nowiszewska Aleksandra, Okrój Tadeusz, Pakulska Ewa, Siepka Ryszard, Szrejter Anna, Włodarczyk Jadwiga.

Na przewodniczącego zebrania powołano Pana Wojciecha Koszala, na protokolanta Pana Jerzego Kacprowicza. W głosowaniu jawnym ustalono statut KGW w Rzgowie. Dokonano wyboru Zarządu Koła oraz Komisji Rewizyjnej.

Koło Gospodyń Wiejskich w Rzgowie ma status stowarzyszenia. Do zadań statutowych Koła należy reprezentacja miejscowości oraz Gminy Rzgów w wystawach lokalnych, powiatowych i wojewódzkich. Ponadto zajmują się organizacją spotkań członkiń tj. Andrzejki, Dzień Kobiet. Organizują różne imprezy gminne od strony kulinarnej m.in. wystawiają stół na Dni Gminy Rzgów. Współorganizują dożynki gminno-parafialne lub wiejskie. Zajmują się szerzeniem wiedzy w zakresie zdrowego i smacznego gotowania, a także prowadzą warsztaty dekoracyjne na Wielkanoc i Boże Narodzenie.

października 2017