Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Klub Zdrowia

Wkroczyliśmy  w XXI w.  który jest nie bywały  wiekiem rozwoju  techniki , nauk medycznych i farmaceutycznych. Każdego dnia  to co było nowością ,szczególnie w dziedzinie elektroniki ,staje się przeżytkiem. Niestety to wszystko kosztem   naszego zdrowia. Owszem wiele chorób przestało być śmiertelnych i mamy na nie lekarstwo, ale mimo to zachorowalność na tzw. współczesne choroby cywilizacyjne wzrasta- czy jest na to sposób?

Każdy  człowiek chce cieszyć się zdrowiem  jak najdłużej, chce być aktywnym fizycznie do najstarszych lat. Mimo że przeżywalność wzrasta ,  tak naprawdę  społeczeństwo mamy chore, da się to odczuć odwiedzając szpitale czy specjalistyczne przychodnie. Dobre  zdrowie w głównej mierze zależy od nas samych. Niewłaściwe odżywianie, brak aktywności fizycznej i wiele innych czynników wpływa na  stan naszego zdrowia. Dietetycy biją na alarm. Niestety mamy  złe nawyki żywieniowe, dlatego są osoby i instytucje, które zajmują się profilaktyką zdrowego stylu życia. 
W całej Polsce działają  m.in.  tzw.  KLUBY ZDROWIA. Są  to spotkania  dla osób, które chcą poprawić swój styl życia na lepszy. Jeśli Cię to interesuje przyjdź , posłuchasz ciekawego wykładu, wypożyczysz  literaturę   ( na temat zdrowia) czy posmakujesz zdrowej żywności  i  to bezpłatnie , jeszcze raz wszystkich gorąco zapraszamy. 

Jednocześnie chcemy podziękować Władzą naszej gminy  i  Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej   w Osieczy Pani  Agnieszce Duszyńskiej  za udostępnienie sali, licząc na dalszą współprace.

Organizatorzy: Fundacja Źródło Życia i  Sołtys  Wsi Osiecza Druga

Wykłady odbywają się regularnie  w drugi czwartek miesiąca o godzinie 17:30 w sali lekcyjnej Szkoły Podstawowej w Osieczy Drugiej

            Kolejny wykład  pt, Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie ‘’dnia 10.03.2016 o godz. 17:30    

           w Szkole Podstawowej w Osieczy


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  07
  kwietnia 2020

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ OCEŃ URZĄD ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry