Jubileuszowe X Dni Gminy Rzgów

Koncerty, profilaktyczne miasteczko, symulacja wypadku drogowego, pokazy żołnierzy, stoiska: policji, WORD, żołnierzy z Powidza, Fundacji DKMS, firmy Kupiec i straży, Policja konna, Kawiarenka Seniora, degustacje lokalnych smakołyków i zabawa dla wszystkich mieszkańców – tak wyglądały Jubileuszowe X Dni Gminy Rzgów.

Impreza przyciągnęła setki osób. W ramach Dni Gminy Rzgów odbył się IV Bieg Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski.

Profilaktycznie i zdrowotnie

Wszyscy chętni mogli też skorzystać z badań profilaktycznych. Akcja skierowana była głównie do seniorów, a chętnych do badań nie brakowało. Pod namiotem sprawdzano ciśnienie, poziom cukru, wzrok. Było też badanie składu masy ciała i spirometria. Ważne jest regularne kontrolowanie swojego stanu zdrowia.

Z kolei naprzeciw był namiot Fundacji DKMS, która zajmowała się promocją i rejestracją dawców szpiku.

Konkurs plastyczny: "Edukujemy dzieci jak segregować śmieci"

Jednym z głównych celów przedsięwzięcia dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej było podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców w zakresie prawidłowej segregacji odpadów. W ramach projektu został ogłoszony konkurs plastyczny pn. "Edukujemy dzieci jak segregować śmieci", konkurs skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym, szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej.

Zobacz osobny artykuł o Konkursie - kliknij

Kameralnie w Bibliotece

Wychodząc naprzeciw potrzebom Seniorów Książnica nasza przekształciła się w 27 sierpnia w sobotnie popołudnie w „Kawiarenkę Seniora”, gdzie osoby starsze, delegacje z zaproszonych gmin powiatu konińskiego wśród książek i dożynkowych dekoracji mogły posiedzieć w miłym towarzystwie, nawiązać nowe znajomości, podzielić się swoimi doświadczeniami. Od początku, aż do późnych godzin wieczornych biblioteka stała się dla przybywających Gości przystanią odpoczynku, wspólnych rozmów przy kawie oraz pysznym cieście przy dźwiękach.

Zobacz więcej zdjęć z "Kawiarenki Seniora" - kliknij

Smakołyki i atrakcje z gminy Rzgów

Na szkolnym placu naprzeciw sceny stanęły stoiska przygotowane przez poszczególne sołectwa i koła gospodyń wiejskich ze Rzgowa, Witnicy, Kowalewka, Zarzewa, Świątnik, Sławska, Barłóg, Grabienic, Modły, Osieczy, Zarzewka. A tam... moc smakołyków!

Panie jak zwykle stanęły na wysokości zadania, była uczta dla wszystkich gości. Były m.in. zupy, ciasta, chleb ze smalcem, mięsa, domowe wędliny, czy nalewki.

jest przepysznie – mówili mieszkańcy o stołach  pełnych tradycyjnego jadła.

Na scenie X Dni Gminy Rzgów

Wszystkiemu towarzyszyły pokazy policjantów i służb ratunkowych oraz występy artystyczne. Podczas imprezy uroczyście podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Gminą Rzgów, a Wołożyńską Rejonową Radą Delegatów w Republice Białoruś. Uroczystego aktu podpisania dokonali Glińskij Sergiej Francewicz Przewodniczący Wołożyńskiej Rejonowej Rady Delegatów i Grzegorz Matuszak  Wójt Gminy Rzgów.

Na rzgowskiej scenie przeboje muzyki rozrywkowej zagrała Orkiestra Dęta OSP Rzgów, wystąpili też: Zespół Osieczanki, Zespół Estradowy Tararam, Zespół Tańca Ludowego Kryniczka z Białorusi, Zespół Kościelec, solistki ze Rzgowa Maria Czajka, Patrycja Patrzykąt, Anna Siepka i Laura Antczak, Zespół Folk Street, a gwiazdą wieczoru był zespół ANDRE. Uroczystości zakończyła zabawa taneczna z Zespołem B.L.A.S.K.

grudnia 2017