Jubileusz 70 lecia KGW w Sławsku

W dniu 21 kwietnia 2018 roku w Domu Kultury w Sławsku odbyła się Uroczystość Jubileuszu 70-lecia Koła Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie to rozpoczęło się o godz. 15.00 powitaniem gości. Przewodnicząca Koła Teresa Kwiatkowska przybliżyła historię KGW. Uroczyście uhonorowano najstarsze członkinie Koła:

1. P. Anna Grzegorzewska – zasłużona, była Przewodnicząca KGW (18 lat przewodniczącą).

2. P. Joanna Stępczyńska – 40 lat w KGW

3. P. Józefa Karmowska – 50 lat w KGW

4. P. Halina Kaźmierczak - 62 lata w KGW

5. P. Teresa Konstanciak – 50 lat w KGW

6. P. Helena Balcerzak – 55 lat w KGW

7. P. Maria Jadwiga Szablewska – 62 lata w KGW

8. P. Anna Ławniczak – 55 lat w KGW

9. P. Zofia Baniecka - 50 lat w KGW

Zarząd KGW podziękował również za współpracę Starostwu Powiatowemu w Koninie, Urzędowi Gminy Rzgów, Stowarzyszeniu „Solidarni w Partnerstwie” oraz  współpracującym organizacjom. Następnie głos zabrali zaproszeni goście m.in. Starosta Koniński Stanisław Bielik, Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Prezes Stowarzyszenia Solidarni w PartnerstwieIreneusz Ćwiek. Było dużo słów podziękowań i życzeń.Część artystyczną zaprezentował chór Dominium ze Sławska oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sławsku. Jubileusz uświetnił pokaz tańca towarzyskiego przygotowany przez tancerzy ze studia tańca ESCUDO. Na zakończenie wszyscy mogli potańczyć przy rytmach muzyki granej na żywo.