Informacja z I Sesji Rady Gminy Rzgów

W dniu 23 listopada 2018 r. odbyła się I Sesja Rady Gminy Rzgów, zwołana przez Komisarza Wyborczego, w której udział wzięło 15 radnych. Do momentu wyboru Przewodniczącego Rady obrady prowadził radny senior – Kazimierz Ziółkowski.

TRANSMISJA (proszę kliknąć)

Obrady przeprowadzono zgodnie z niżej przedstawionym porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji.
  2. Wręczenie radnym zaświadczeń o wyborze i złożenie ślubowania przez radnych.
  3. Wręczenie Wójtowi zaświadczenia o wyborze na Wójta Gminy Rzgów i złożenie ślubowania przez Wójta.
  4. Stwierdzenie quorum.
  5. Ustalenie porządku obrad.
  6. Wybór Przewodniczącego Rady:
    a) wybór komisji skrutacyjnej,
    b) zgłaszanie kandydatów,
    c) przeprowadzenie głosowania.
  7. Przejęcie prowadzenia obrad przez Przewodniczącego Rady.
  8. Ustalenie liczby Wiceprzewodniczących Rady i ich wybór
    a) wybór komisji skrutacyjnej,
    b) zgłaszanie kandydatów,
    c) przeprowadzenie wyborów.
  9. Sprawozdanie Wójta o stanie Gminy Rzgów na koniec kadencji 2014-2018.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Wójta Gminy Rzgów.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia do podejmowania wobec Przewodniczącego Rady Gminy Rzgów czynności dotyczących wyjazdów służbowych.
  12. Dyskusja i wolne wnioski.
  13. Zamknięcie obrad.

Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej – Iwona Maciejewska wręczyła radnym zaświadczenia o wyborze, po czym wszyscy radni złożyli ślubowanie obejmując w ten sposób mandat radnego na 5-letnią kadencję.

Następnie Grzegorz Matuszak otrzymał zaświadczenie o wyborze, złożył przed Radą ślubowanie i objął stanowisko Wójta Gminy Rzgów w kadencji 2018-2023.

Po krótkiej przerwie w obradach, podczas której radni i zaproszeni goście złożyli Wójtowi gratulacje, Rada Gminy, w glosowaniu tajnym, wybrała Romana Jakubowicza na Przewodniczącego Rady oraz dwóch Wiceprzewodniczących Rady: Wiesława Czaję i Wiktora Nawrockiego, którego upoważniono do podejmowania wobec Przewodniczącego Rady Gminy Rzgów czynności dotyczących wyjazdów służbowych.

Wójt przedłożył Radzie Raport o stanie Gminy Rzgów na koniec kadencji 2014-2018.
Następnie jednomyślnie Rada podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Wójta.

Szczegóły dotyczące przebiegu obrad będą zawarte w protokole z sesji, który po przyjęciu przez Radę Gminy na następnej sesji, będzie zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej Gminy Rzgów. Wszystkie podjęte przez Radę uchwały będą niezwłocznie zamieszczone w BIP.

(-) Biuro Rady