Halowy Turniej Orlików o Puchar Wójta Gminy Rzgów Rzgów Cup 2016

Dnia 14 lutego br. w Hali Sportowej w Rzgowie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików o Puchar Wójta Gminy Rzgów. Był to drugi turniej halowy z cyklu „Rzgów Cup 2016”. Organizatorem rozgrywek był klub sportowy GKS Rzgów. W rozgrywkach przeznaczonych dla zawodników z roczników 2005 i młodszych wzięło udział 8 drużyn: GKS I Rzgów, GKS II Rzgów, Górnik Konin, Szkółka Waldemara Przysiudy Lądek, Szkółka Waldemara Przysiudy Września, Akademia Reissa Rychwał, Akademia Reissa Koło, Football Academy Miłosław. Mecze toczyły się w dwóch grupach systemem „każdym z każdym” 1x15minut.

GKS I Rzgów reprezentowali: Ćwikliński Nikodem, Galor Jakub, Jasiński Joachim, Karmowski Miłosz, Karpiński Hubert, Kubiak Kacper, Miśkiewicz Hubert, Perliński Brajan, Wiśniewski Wiktor.

GKS II Rzgów reprezentowali: Bartosik Maciej, Cegielski Igor, Fabisiak Mikołaj, Koziarski Adam, Kunicki Adam, Malinowski Gracjan, Maślak Dawid, Michalak Szymon, Myślicki Krystian, Samulczyk Jakub.

Obie drużyny przygotowywał sztab szkoleniowy w składzie: Przemysław Kopczyński, Robert Frąckowiak, Szymon Fabisiak, Michał Rek.

Najlepsza w całym turnieju okazała się drużyna Górnika Konin, która w finale pokonała 2-0 Szkółkę Waldemara Przysiudy Września. W meczu o trzecie miejsce lepsza okazała się drużyna gospodarzy -  GKS I Rzgów, która po zaciętym meczu pokonała GKS II Rzgów 3-2. Pozostałe miejsca zajęły: Szkółka Waldemara Przysiudy Lądek, Akademia Reissa Koło, Football Academy Miłosław, Akademia Reissa Rychwał.
Ponadto statuetki i dyplomy jako nagrody indywidualne ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie Piotra Kupskiego oraz Wicedyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie Annę Jakubowicz otrzymali:

- Kacper Kubiak (GKS I Rzgów) - Zdobywca 4 bramek – Najlepszy Strzelec Turnieju

- Jakub Samulczyk (GKS II Rzgów) – Najlepszy Bramkarz Turnieju

- Bartosz Szkudlarek (Szkółka Waldemara Przysiudy Września)– Najlepszy Zawodnik Turnieju

- Brajan Perliński (GKS I Rzgów) – Najlepszy Zawodnik z Gminy Rzgów

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze. Najmłodszych zawodników dopingowała spora grupa rodziców. Na zakończenie najlepsze drużyny otrzymały z rąk Wójta Gminy Rzgów Grzegorza Matuszaka, Wicedyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie Anny Jakubowicz oraz Prezesa GKS-u Rzgów Roberta Frąckowiaka pamiątkowe puchary, medale, dyplomy i szaliki GKS-u Rzgów.

Wyniki meczów GKS-u Rzgów:

GKS I Rzgów – Akademia Reissa Rychwał 3-0

Football Academy Miłosław – GKS II Rzgów 1-2

GKS I Rzgów – Górnik Konin 0-1

GKS II Rzgów – Szkółka WP Września 0-5

Szkółka WP Lądek – GKS I Rzgów 0-4

Akademia Reissa Koło – GKS II Rzgów 0-2

Górnik Konin – GKS II Rzgów 1-0

GKS I Rzgów – Szkółka WP Września 0-2

GKS I Rzgów – GKS II Rzgów 3-2

Ostateczna kolejność:

1. Górnik Konin