Gminny Dzień Kobiet

Uroczysty Dzień Kobiet w gminie Rzgów zorganizowany został po raz pierwszy po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Na samym wstępie męska część widowni na czele z Wójtem Gminy Rzgów Grzegorzem Matuszakiem i Przewodniczącym Rady Gminy Romanem Jakubowiczem odśpiewała Paniom gromkie „Sto lat!”.

– To szczególny moment, w którym mogę podziękować wszystkim paniom z gminy Rzgów za całokształt naszej wspólnej działalności i życzyć wszystkiego dobrego – szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności, oby uśmiech na twarzy towarzyszył paniom nie tylko w Dniu Kobiet, ale i przez wszystkie dni – powiedział wójt Grzegorz Matuszak. Jak wyliczył, w gminie mieszka 3636 kobiet, trzy panie są radnymi, osiem – sołtyskami, 155 pracuje w szkołach, a 26 – jako urzędniczki.

Dwanaście kobiet wyróżnionych zostało pamiątkowymi grawertonami za wkład w rozwój gminy. Z rąk władz samorządowych odebrały je: Marianna Matuszewska, Elżbieta Wośkowiak, Jadwiga Kudła, Jadwiga Szymczak, Józefa Karmowska, Marianna Koszal, Maria Panienkowska, Zofia Waleriańczyk, Urszula Kubiak, Iwona Maziarz, Teresa Matyjasik i Maria Szwat.

Podczas uroczystości uhonorowane zostały obecne sołtyski, czyli Sylwia Pilarska, Monika Kowalczewska, Aleksandra Nowiszewska, Aneta Przybylska, Marzena Rogowska i Bożena Wrzesińska.

Na obchodach Gminnego Dnia Kobiet w Rzgowie pojawił się wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. Na wniosek radnych przyznał wójtowi Grzegorzowi Matuszakowi Odznakę Honorową „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”.

– Takie wyróżnienie wręczamy osobom szczególnym – tym, którzy swoją pracą w sposób nietuzinkowy zapisują się w karty Wielkopolski. Pan wójt Grzegorz Matuszak z pewnością do takich osób należy. Jest osobą, która nie tylko rozwija swoją gminę, ale też tę gminę chwali szerzej, mówi o swoich mieszkańcach. Jestem przekonany, że cóżby zrobił pan wójt, nawet najlepszy, gdyby nie miał wspaniałych mieszkańców. Ten sukces pana wójta to wy – mieszkańcy gminy Rzgów – powiedział wicemarszałek.

Dla wszystkich zgromadzonych na scenie wystąpiła męska część chóru Dominium ze Sławska, kabaret Czwarta Fala oraz formacja wokalna Babskie Granie Abba – studio My Voice.

kwietnia 2024