Gminne Obchody Dnia Strażaka

W dniu 3 maja br. odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka.

Obchody rozpoczęły się zbiórką wszystkich jednostek wraz z pocztami sztandarowymi na placu przed remizą OSP w Rzgowie, skąd nastąpił przemarsz do Kościoła pw. św. Jakuba Apostoła, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Strażaków. Ksiądz proboszcz Jerzy Czerski  w kazaniu podziękował strażakom za oddaną służbę oraz pochwalił ich zasługi .

Następnie strażacy wrócili do remizy OSP w Rzgowie , gdzie odbył się skromny poczęstunek. Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Przewodniczący Rady Gminy  Roman Jakubowicz oraz Prezes ZOG ZOSP RP w Rzgowie Wojciech Koszal podziękowali strażakom za całoroczną służbę i zaangażowanie w ich społeczną działalność.

października 2017