Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych 2021

Również w 2021 roku do Gminy Rzgów trafi dopłata na organizację przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej pochodząca ze środków Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Całkowity koszt funkcjonowania linii to kwota 539 945,36 zł, z czego kwota 86 210,36 zł stanowi wkład własny Gminy Rzgów.

Na dofinansowanie w tym zakresie przeznaczono kwotę 453 735,00 zł.

Program przyczyni się do organizacji 12 linii komunikacyjnych o charakterze użyteczności publicznej.

Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych zapewnia dofinansowanie mające na celu przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. Program, służy likwidacji problemu wykluczenia społecznego i redukcji tzw. białych plam komunikacyjnych.