Dzień Kobiet w sławskim KGW

W sobotnie popołudnie 12 marca br. w Domu Kultury w Sławsku miało miejsce uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet połączone z zebraniem sprawozdawczym Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich w Sławsku za rok 2015. W spotkaniu udział wzięło 49 członkiń Koła oraz goście. Wśród gości zaproszonych byli:  wójt gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, wice przewodniczący Rady Gminy oraz sołtys Sławska Wiesław Czaja, starszy inspektor Starostwa Powiatowego w Koninie Katarzyna Rejniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Dorota Eltman, dyrektor Zespołu Szkół w Sławsku Iwona Maziarz, specjalista Doradztwa Rolniczego Liliana Tatara, zarząd OSP w Sławsku, Rada Sołecka i zarząd Pracowni Sławsk.

W pierwszej części spotkania odbyło się zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia. Szczegółowe sprawozdanie z działalności Koła Gospodyń przedstawiła przewodnicząca Teresa Kwiatkowska a skarbnik Krystyna Karmowska przedstawiła jak wyglądają finanse organizacji. Goście zabrali głos w dyskusji i pogratulowali osiągnięć Koła oraz złożyli najlepsze życzenia wszystkim paniom z okazji Święta Kobiet. Panowie podarowali kobietom słodki upominek w postaci czekoladki. Kobiety z Koła Gospodyń wszystkim przybyłym paniom wręczyły „bukiet kwiatów” w saszetce, taki do zasiania, wypielęgnowania i zrobienia sobie samemu, który przy okazji ukwieci Sławsk. Na uroczystość panie z KGW przygotowały smaczny poczęstunek. Na stołach pojawiły się min. pulpety w sosie koperkowym, karkówka z kopytkami, kotlet schabowy z kapustą i surówka z marchewki. Na deser kawa, herbata i pyszne ciasto domowego wypieku. W kuchni pracowały kucharki z Koła pod kierunkiem Marii Karmowskiej i Ireny Szygendy. Po dobrym jedzeniu przyszedł czas na rozrywkę. Młodzież z Pracowni Sławsk przygotowała konkursy z nagrodami, karaoke oraz prezentację zdjęciową wydarzeń sławskiego KGW w 2015 roku.

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet w Kole Gospodyń przebiegło w miłej i wesołej atmosferze a zdjęcia zrobione podczas uroczystości będą pamiątką i wspomnieniem na długie lata.

KGW w Sławsku aktywnie działa od 68 lat, jest to jedyne koło w regionie o tak długiej, nieprzerwanej działalności. Współpracuje z lokalnymi organizacjami, szkołą, Urzędem Gminy i Starostwem Powiatowym. W swym dorobku ma wiele wyróżnień, pucharów i dyplomów a historia spisana jest w 4 tomach kroniki koła. Koło Gospodyń organizuje imprezy, festyny, wycieczki, uczestniczy w czynach społecznych i akcjach charytatywnych. Wszystkie puchary, statuetki, medale, kroniki oraz rękodzieła robione przez członkinie koła można było oglądać na specjalnie przygotowanej wystawce.

Teresa Kwiatkowska

października 2017