| AKTUALNO¦CI | SAMORZ¡D | DLA MIESZKAÑCA | DLA TURYSTY | DLA INWESTORA | KONTAKT |
W dniu dzisiejszym rozpoczê³y siê tygodniowe pó³kolonie letnie dla dzieci i m³odzie¿y z terenu Gminy Rzgów. Pierwsza grupa dzieci uczestniczy w pó³koloniach w szko³ach podstawowych w Rzgowie i w Grabienicach. Od przysz³ego poniedzia³ku tj. 1 lipca pó³kolonie odbêd± siê w szko³ach podstawowych w S³awsku oraz w Osieczy. W tegorocznej edycji wypoczynku letniego udzia³ we¼mie 170 uczniów.
Uczestnicy pó³kolonii wyjad± na wycieczki m.in. do Alpakarni w ¦lesinie, Parku Rozrywki Nenufar w Ko¶cianie, Zamku w Go³uchowie, History Landu w Poznaniu. Dzieci wezm± tak¿e udzia³ w wielu ciekawych warsztatach: wikliniarskich, garncarskich, rze¼biarskich. Nie braknie czasu na gry zespo³owe, kino i zabawê z animatorami.
Podczas pó³kolonii realizowany bêdzie program profilaktyczny maj±cy na celu promowanie konstruktywnych postaw zdrowego trybu ¿ycia, jako alternatywy wobec wielu zachowañ ryzykownych szczególnie: picia alkoholu, za¿ywania narkotyków oraz stosowania przemocy. Pó³kolonie dofinansowane zosta³y ze ¶rodków Gminnej Komisji Rozwi±zywania Problemów Alkoholowych w Rzgowie.