Rajd rowerowy

Coroczny rajd rowerowy w Gminie Rzgów organizowany na przełomie wiosny i lata tym razem odbył się w dniu 30 czerwca br.
Mimo wysokiej temperatury na starcie zebrała się grupa cyklistów licząca prawie 100 osób.
Rajd odbył się na trasie Rzgów – Świątniki – Goździków – Bożatki. Pierwszy przystanek był w Świątnikach, gdzie uczestnicy rajdu zostali poczęstowani wodą oraz słodkim poczęstunkiem.
Dalej rowerzyści jechali do Goździkowa, gdzie był drugi odpoczynek i czas na „złapanie oddechu”.
Meta rajdu miała miejsce w Bożatkach. Tutaj Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały poczęstunek. Na zakończenie rajdu odbyło się losowanie nagród, wśród których był m. in. rower.
Organizatorzy rajdu zadbali o bezpieczeństwo uczestników tej imprezy. Rowerzystom towarzyszyły 2 jednostki ochotniczych Straży Pożarnych z Branna i Kurowa.

luty 2023