Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Rzgowskie bibliotekarki świętują

„... dobry bibliotekarz stanowi 3/4 wartości biblioteki, książki zaś tylko 1/4, jej wartości. Wyjątkowo wdzięczne to pole pracy, która równać się może z rzucaniem zdrowego ziarna na glebę umysłów i charakterów…… Płodne mogą i powinny być wysiłki bibliotekarza, ale zrozumiałą jest rzeczą, że do takiej odpowiedzialnej pracy musi być „właściwy człowiek na właściwym miejscu” i że musi on rozporządzać odpowiednią ilością godzin dziennie, aby pracy się tej prawdziwie oddać. Dorywczość pracy bibliotekarza da albo ujemne, albo w najlepszym razie obojętne wyniki.”

                   Bornsteinowa Jadwiga

Był piękny, słoneczny, czwartkowy poranek  18 maja br. kiedy to wszystkie bibliotekarki z naszej gminy wraz z zaproszonymi gośćmi zebrali się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie aby celebrować swoje święto - Dzień Bibliotekarza, przypadający 8 maja. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Rzgów p. Grzegorz Matuszak, przewodniczący Rady Gminy p. Roman Jakubowicz oraz prezes  UTW w Rzgowie p. Anna Sadłowska. Miło nam iż na spotkanie przybyła również p. Maria Panienkowska emerytowany już bibliotekarz, była dyrektor rzgowskiej książnicy.

Wszystkich zebranych powitała dyrektor biblioteki p. Dorota Eltman, składając wszystkim bibliotekarkom oraz współpracownikom podziękowania za dotychczasową współpracę, trud i zaangażowanie wnoszone w swoją pracę, życząc jednocześnie niezmiennej satysfakcji z wykonywanych obowiązków jak również dalszych sukcesów zawodowych. Ważne w życiu jest aby nasza praca była pasją, tym co kochamy robić wkładając w nią całe serce.

W dalszej części spotkania głos zabrali także pan wójt i pan przewodniczący, którzy również złożyli paniom życzenia z okazji ich święta oraz podziękowania. Miłym akcentem wieńczącym  wypowiedziane słowa były podarowane kwiaty. Każda z zebranych pań otrzymała piękną, czerwoną różę.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze przy kawie i słodkościach przygotowanych przez panie z Gminnej Biblioteki Publicznej. Wszystkim dopisywał wyśmienity nastrój. Bibliotekarki dzieliły się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z pracy.

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie - Dorota Eltman składa wszystkim bibliotekarzom i zaproszonym gościom podziękowania za przybycie i miłe życzenia.

                Bibliotekarze! Do zobaczenia za rok.

 

                                                                                               Daria Kałasa

                                                                                            GBP w Rzgowie


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  21
  marca 2023

  Dziś są imieniny:

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry