Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Rzeka połączyła pokolenia

120 kajakarzy, 60 kajaków, trzy motorówki zabezpieczające imprezę i 32-kilometrowa trasa do pokonania – tak wyglądał spływ kajakowy z okazji Światowego Dnia Turystyki „Rzeka łączy pokolenia” w liczbach. Liczby jednak nawet w przybliżeniu nie oddają emocji i wrażeń, które zapewnili uczestnikom Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”, Miasto Konin oraz Centrum Informacji Miejskiej w Koninie.


W sobotę, 10 września, odbył się jeden z największych spływów kajakowych w Wielkopolsce Wschodniej. Tegoroczny spływ poprowadzony został szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski. Kajakarze wystartowali z Bulwaru Nadwarciańskiego, na brzegu rzeki Warty, gdzie Koło Gospodyń Wiejskich Bielawy serwowało pyszne drożdżówki, jagodzianki, rogaliki itp. Spływ rozpoczął Zastępca Prezydenta Miasta Konina – Sławomir Lorek. Uczestnicy spływu otrzymali również od Organizatora pakiety startowe z wodą dedykowaną wydarzeniu. Kilometry trasy wiodły przez malowniczą trasę wzdłuż rzeki Warty. Łącznie kajakarze pokonali około 32 kilometrów. Szlak wiódł wyłącznie przez rzekę Wartę, gdzie można liczyć na pomocny nurt, przez to trasa nie była aż tak wymagająca – podkreśla Marika Leśniewicz. Pierwsza część spływu zakończyła się na Marinie w Lądzie, gdzie na uczestników czekał ciepły posiłek oraz spotkanie integracyjne z mieszkańcami powiatu słupeckiego. Stąd kajakarze wyruszyli autokarami na metą spływu, którą był Bulwar Nadwarciański. A na Bulwarze…. moc atrakcji…. Konkursy z nagrodami, integracja międzypokoleniowa, zabawy, grill, muzyka szanty oraz namiot Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”, w którym złaknieni wiedzy kajakarze mogli zapoznać się z informacją na temat turystyki, nie tylko wodnej, w subregionie konińskim. Rzeka połączyła pokolenia. W spływie wzięło udział ponad 13 % seniorów. Woda, kontakt z naturą, piękna pogoda, spotkanie miłośników turystyki wodnej – kajakowej sprawiły, że tegoroczny spływ był wyjątkowy – mówi p.o. kierownika biura LOT oraz komandor spływu, Marika Leśniewicz. Za opiekę medyczną i techniczną nad uczestnikami spływu odpowiadali ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koninie. A nagrodę główną – voucher na kolację dla dwóch osób – dla zwycięzcy konkursu na najciekawszą relację z wydarzenia przekazał Hotel Atut. Czekamy na więcej takich inicjatyw – mówi jedna z uczestniczek spływu.

 

Organizator: Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”
Współorganizatorzy: Miasto Konin, Centrum Informacji Miejskiej w Koninie
Partner: Hotel Atut
Patronat medialny: LM Lokalne Media, Przegląd Koniński, Radio Zet Gold

http://lotmarina.pl/userfiles/images/KONin_logo_ADI(1).jpgWydarzenie pn. „Rzeka łączy pokolenia” – spływ kajakowy z okazji Światowego Dnia Turystyki współfinansowane jest przez Miasto Konin.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  29
  marca 2023

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry