Wójt Gminy Rzgów ogłasza nabór wniosków na realizację zadań statutowych spółek wodnych działających na terenie Gminy Rzgów.

I.WARUNKI UBIEGANBIA SIĘ O DOTACJĘ
:
1.Zgodnie z § l Uchwały nr 288/14 Rady Gminy Rzgów z dnia 28 lipca 2014 r., w sprawie przyjęcia trybu, zasad przyznawania oraz sposobu rozliczania dotacji przeznaczonej na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych mogą ubiegać się spółki wodne spełniające łącznie następujące warunki:

-działają na terenie Gminy Rzgów,

-złożą wniosek  o  dofinansowanie  wraz  z  harmonogramem   i  kosztorysem zadania na formularzu stanowiącym załącznik do niniejszego regulaminu

- zabezpieczą na wykonanie zadania, na które ma być udzielona dotacja, środki własne w wysokości nie mniejszej niż 25 % kosztorysowej wartości całości zadania.

2.Dotacja może być przyznana jedynie na zadanie w całości wykonywane na terenie Gminy Rzgów.

3.Dotacja może być przyznana w wysokości do 75 % wartości zadania .

4. Wysokość    dotacji    określa    się    na   podstawie    przedstawionego    przez wnioskodawcę wniosku.

Na realizację zadania finansowanego przez Gminę Rzgów w roku 2016 przeznacza się środki finansowe w wysokości 10 tyś. zł

II.TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA WNIOSKÓW:
Oferty wraz z wnioskiem na dotację celową na realizację zadań statutowych spółki wodnej w zamkniętej i opisanej kopercie należy składać w Sekretariacie Urzędu Gminy Rzgów ul. Konińska 8, 62-586 Rzgów pokój nr. 15 z dopiskiem „Nabór wniosków na realizację zadań statutowych spółek wodnych działających na terenie Gminy Rzgów" w nieprzekraczalnym terminie do dnia 26.08.2016 r., do godziny 15.00.

Wnioski złożone po wyznaczonym terminie lub niekompletne pozostaną bez rozpatrzenia .

Wzór wniosku stanowi załącznik nr l do niniejszego ogłoszenia.

III.  WYMAGANE ZAŁĄCZNIKI DO WNIOSKU:

1. aktualny dokument rejestrowy wnioskodawcy,
  2. upoważnienie do składania oświadczeń woli w imieniu spółki wodnej,
  3. oświadczenia , że spółka wodna nie działa w celu osiągnięcia zysku.

IV.  TRYB ROZPATRZENIA WNIOSKÓW:

l .Oceny wniosków pod względem formalnym oraz merytorycznym dokona komisja powołana przez Wójta Gminy Rzgów. Decyzję o przyznaniu dotacji podejmuje Wójt Gminy Rzgów, informując w formie pisemnej wszystkich wnioskodawców o sposobie załatwienia wniosku.

2. Wyniki naboru wniosków zostaną ogłoszone na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Rzgów.

3.Przekazanie dotacji odbędzie się na podstawie pisemnej umowy zawartej pomiędzy Gminą Rzgów, a spółką, której przyznano dotację.

Y.ROZLICZENIE DOTACJI:

1.Udzielona dotacja podlega rozliczeniu finansowemu i rzeczowemu.

2.Rozliczenie dotacji następuje w formie sprawozdania z realizacji zadania stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszego ogłoszenia o naborze.

3.Do w/w sprawozdania należy dołączyć:

a)   uwierzytelnione kserokopie dokumentów potwierdzających wykorzystanie dotacji.

b)   uwierzytelnione   kserokopie   protokołu   odbioru   zadań,   w   tym   zadań cząstkowych, jeżeli ze względu na ich rodzaj wymagane było sporządzenie protokołu.

Spółka wodna otrzymująca dotację zobowiązana jest do przedłożenia rozliczenia zadania w terminie do 30 dni od daty zakończenia realizacji zadania.

W przypadku wykorzystania na realizację zadania tylko części przekazanej kwoty dotacji, niewykorzystana część podlega zwrotowi na konto Gminy w terminie nie później niż 15 dni od terminu określonego w umowie na wykonanie zadanie.