Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Mieszkańcy leśnych gąszczy z wizytą w bibliotece

W dniu 07.05.2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie miała przyjemność gościć dr Tomasza Samojlika. Jak sam o sobie mówi za dnia jest naukowcem, badaczem Puszczy Białowieskiej, pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Nocami natomiast człowiek tworzący komiksy i książki dla dzieci, w których główną rolę odgrywają zwierzęta i przyroda. Dowodem tego są stworzeni przez niego bohaterowie, wśród których znajdują się żuberek Pompik i cała jego żubrza rodzina, wilk Ambaras, wyderka Salwinka a także ryjówka malutka Dobrzyk.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej w Rzgowie oraz dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej w Grabienicach wraz z opiekunami. Nasz gość połączył spotkanie autorskie z krótką lekcją biologii.  Pan Tomasz w ciekawy i interesujący sposób opowiadał o swoich książkach i etapach ich powstawania. Przedstawił głównych bohaterów swoich opowiadań - zwierzęta. Opowiedział również o Puszczy Białowiejskiej i swojej pracy naukowca. Spotkanie urozmaicił pokazem slajdów, podczas którego mieliśmy okazję zobaczyć żubra Pompika i innych mieszkańców leśnych gąszczy.
Na zakończenie spotkania „posypała” się lawina pytań w stronę naszego gościa, na które starał się wyczerpująco odpowiadać.
 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  04
  grudnia 2023

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE 2022 Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry