Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Energia pokoleń ,,Niepodległość kocham i rozumiem''

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Koninie było organizatorem  w dniu 20.10.2018r. 23 edycji turnieju kulturalno – rekreacyjnego  „Energia pokoleń” w kulturze i tradycji ziemi konińskiej pod patronatem Starosty Konińskiego i Prezydenta Miasta Konina. Tegoroczne wydarzenie wpisało się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości i zbliżającego się stulecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

W Ośrodku Sportu i Rekreacji  „Rondo” jedenaście drużyn gminnych i m. Konina zaprezentowało autentyczną energię pokoleń, integrację społeczności lokalnych w kultywowaniu pielęgnowaniu dziedzictwa kulturowego i kulinarnego. To była wyjątkowa impreza, która pokazała jak muzyka, śpiew, taniec i dobre smaki polskiej kuchni łączą pokolenia. 
Gminę Rzgów reprezentowała Za-ca Wójta Lucyna Wrzyszczyńska oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej: Sylwia Pawlicka, Emilia Dziublewska i Joanna Stałanowska. Część artystyczną przygotowaną przez Zofię Kołatę zaprezentował Zespół Osieczanki w układzie tanecznym do utworu „Miotlarz” oraz wokalno - tanecznym do utworu „Nitka”.

Jury  bardzo wysoko oceniło międzypokoleniowe prezentacje, które oddały przywiązanie do tradycji, umiłowanie kultury, miłość do Ojczyzny i swojej gminy.

Stoiska kulinarne prezentowały tradycyjne potrawy kuchni regionalnej z ciekawymi kompozycjami. Koło Gospodyń Wiejskich ze Rzgowa przygotowało smakołyki m.in.: ciasto drożdżowe, rogaliki, chleb z pastą jajeczną, smalec i ogórki.

Aranżacja, stroje, instrumenty, taniec, wokal wywoływały radość w sercach publiczności i jury.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  21
  marca 2023

  Dziś są imieniny:

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry