Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Facebook
Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet
Projekty Unijnevisibility WERSJA DLA NIEDOWIDZĄCYCH
text_fields ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
.

Czwartkowe spotkania z Akademią

Szanowni Państwo,
ponad 2,5 mln osób umiera każdego roku na świecie z powodu chorób związanych z nadwagą i otyłością – informuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Uznane obecnie za choroby cywilizacyjne, zalicza się je do najistotniejszych przewlekłych schorzeń niezakaźnych. Jak z nimi walczyć, jak je leczyć? 
Tą fundamentalną kwestią zajmie się dr n. med. Angelika Kargulewicz w wykładzie „Jeść czy nie jeść – oto jest pytanie!, czyli jak zadbać o prawidłową masę ciała”. Prelegentka rozważać będzie celowość restrykcyjnych i monotonnych diet, które zapewne prowadzą do spadku masy ciała, ale zazwyczaj kończą się tzw. efektem jojo. Omówi praktyczne strategie dotyczące prawidłowego żywienia i wskazówki psychodietetyczne, które w długim okresie pozwolą nie tylko zadbać o wymarzoną masę ciała, ale przede wszystkim o optymalny stan zdrowia i wysoką jakość życia.
Dr n. med. Angelika Kargulewicz jest adiunktem na Wydziale Nauk o Zdrowiu w ANS w Koninie, autorką opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych prac z zakresu dietetyki i żywienia człowieka, a także redaktorką prowadzącą czasopisma o zdrowym odżywianiu „Food Forum”. Na co dzień prowadzi zindywidualizowane poradnictwo żywieniowe oraz zajmuje się diagnostyką nietolerancji pokarmowych.

Wykład dr Kargulewicz z cyklu „Czwartkowe spotkania z Akademią” odbędzie się online już 16 listopada o godz. 18.00 na platformie MS Teams. Link do wykładuhttps://tiny.pl/c415p. Jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: czwartek.na.uczelni@konin.edu.pl


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  04
  grudnia 2023

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE 2022 Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry