Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich w Licheniu

Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i innych organizacji kobiecych odbył się po raz szósty w Licheniu. Świętowano również 150-lecie KGW z całej Polski. Na jednodniową wycieczkę do Lichenia udały się 43 osoby z naszej gminy: członkinie Kół Gospodyń oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą w Bazylice Licheńskiej, którą celebrował Kardynał Stanisław Ryłko z Watykanu. Była to msza św. dziękczynna w pierwszą rocznicę kanonizacji założyciela zgromadzenia Księży Marianów św. Stanisława Papczyńskiego. Po mszy udaliśmy się na bigos i bułeczkę a następnie na plażę przy jeziorze na Jarmark Kultury. Można było spróbować przysmaków ze wszystkich regionów Polski oraz oglądać na scenie konkursy zespołów ludowych. Aktor Ryszard Cyrwus częstował gulaszem z kaszą, a o godz. 18 30  zaśpiewała dla nas Eleni. Piękny i wzruszający koncert trwał 2 godziny. Wszyscy świetnie się bawili. Wracaliśmy zadowoleni i w świetnych humorach.

Dziękujemy Panu Wójtowi Grzegorzowi Matuszakowi za zorganizowanie wyjazdu.

Teresa Ignaszczak