Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów

ZARZEWEK

W skład Sołectwa wchodzi miejscowość Zarzewek.

Sołtys

Marian Brzęcki zam. Zarzewek 4, 62-586 Rzgów, tel. 691 949 274

Rada Sołecka

Alicja Glanc, Adam Sabaciński, Marek Lewandowski.

Zarzewek położony jest w Gminie Rzgów na powierzchni 237,6 ha. 90% tego obszaru (234,4 ha) stanowią grunty użytkowane rolniczo. W większości są to gleby V i VI klasy. Ponadto 15,16% powierzchni sołectwa (36,0 ha) to lasy, a pozostała część to tereny różne, tj. tereny osiedlowe, tereny pod drogami, wodami itp.           

W centrum sołectwa znajduje się  dom kultury, który jest użytkowany przez mieszkańców do organizacji różnego rodzaju spotkań, zebrań  i imprez. Jest to jedyne miejsce spotkań i integracji społeczeństwa wiejskiego. W przyszłości planowany jest generalny remont  budynku  oraz zagospodarowanie terenu wokół niego. Budynek i teren ten służyć będzie również jako miejsce spotkań mieszkańców podczas organizowanych imprez kulturalnych i sportowych.

Przez wieś Zarzewek przepływa Struga Zarzewska.

Bogactwo fauny i flory w tej okolicy zachęca do spacerów   i spędzania czasu wolnego na łonie natury. Brak niestety istotnie wyróżniających się miejsc mogących przyciągnąć turystów spoza wsi.

Zarzewek w XVI w. była to wieś i folwark w powiecie konińskim i parafii Kuchary. Nazwa osady pochodzi od częstego palenia się folwarku i pobliskiego lasu (tzw. zarzewie). . Od 2010 roku istnieje  Stowarzyszenie KGW Zarzewek, które czynnie działa na rzecz lokalnej społeczności. Organizuje warsztaty dla dzieci i młodzieży, imprezy okolicznościowe z inscenizacjami  m.in. Jasełka, Dzień Dziecka, Dzień Babci i Dziadka itp. Piszą projekty pozyskując pieniądze na realizacje działań.  Angażują w swoją działalność mieszkańców Zarzewka i okolicznych sołectw.


Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

Pogoda w naszej Gminie

16
grudnia 2018

Dziś są imieniny:

DRUKI DO POBRANIA OFERTA INWESTYCYJNA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULA INFORMACYJNA WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
strzałka do góry