Żaki GKS-u Rzgów na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej ORANJE TUREK CUP 2016

Dnia 12 marca br. w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Turku odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej ORANJE TUREK CUP 2016. Organizatorem rozgrywek był klub sportowy Oranje Turek. W turnieju przeznaczonym dla zawodników z roczników 2007/2008 wzięło udział 8 drużyn z całej Polski : Oranje I Turek, Oranje II Turek, Olimpia I Koło, Olimpia II Koło, Andrespolia Wiśniowa Góra I, Andrespolia Wiśniowa Góra II, Olimpiko Uniejów, GKS Rzgów. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach systemem „każdym z każdym” 1x12minut.

W drużynie GKS-u Rzgów zagrali: Antoni Balcerzak, Bartosz Bartczak, Ignacy Budzyński, Mateusz Hernas, Wiktor Kuśmierek, Wojciech Kwaśny, Filip Ławniczak, Piotr Szumigalski (s. Eli), Kacper Wanot, Hubert Woźniak. Sztab szkoleniowy: Piotr Lewandowski, Michał Rek.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Nasza drużyna żaków kolejny raz miała okazję zmierzyć się z doświadczonymi rywalami z całej Polski. Najlepsza okazała drużyna Olimpii I Koło, która wygrała wszystkie mecze. Drugie miejsce przypadło ekipie Andrespolii Wiśniowa Góra I. Na trzecim stopniu podium uplasowała się Andrespolia Wiśniowa Góra II. Poza podium znalazła się ekipa gospodarzy Oranje I Turek. Drużyna GKS-u Rzgów ostatecznie zajęła VII miejsce.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze. Zawodników dopingowała spora grupa rodziców. Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały z rąk organizatorów pamiątkowe puchary i dyplomy, zawodnicy natomiast pamiątkowe medale.

Wyniki meczów GKS-u Rzgów:
Olimpia II Koło – GKS Rzgów 2-1
GKS Rzgów – Oranje I Turek 0-0
Andrespolia Wiśniowa Góra II – GKS Rzgów 4-1
GKS Rzgów – Olimpiko Uniejów 0-2
GKS Rzgów – Oranje II Turek 0-0 k. 3-2

Ostateczna kolejność Turnieju ORANJE TUREK CUP 2016:
1.Olimpia I Koło
2.Andrespolia Wiśniowa Góra I