Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Zaczarowany świat bajek i baśni

W dniu 28 marca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie gościła na spotkaniu autorskim Pani Wioletta Piasecka. Pani Wioletta jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych oraz wielu słuchowisk radiowych.                    
W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku oraz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabienicach wraz z wychowawcami.
Podczas spotkania pisarka  opowiadała o  swoich książkach i  ich bohaterach. Dwie z przedstawionych pozycji tj.: „Ignaś. Opowieści patriotyczne” oraz „Faustynka. Opowieści patriotyczne” nawiązywały do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.                                                                                        
Dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Był quiz ze znajomości bajek i baśni oraz teatrzyk kukiełkowy.

Pod koniec spotkania autorka wyczerpująco odpowiadała na wszystkie zadawane przez dzieci pytania i podpisywała swoje książki.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  26
  maj 2020

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry