Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Z książką na walizkach - Na końcu języka!

W dniach 26-27.04.2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie odbyły się dwa spotkania autorskie w ramach   II Wielkopolskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami  Z książką na walizkach pod hasłem  „Na końcu języka”, których organizatorami byli : Wydawnictwo Literatura, Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku. Nasza biblioteka jako współorganizator miała przyjemność gościć autorów literatury dziecięcej p. Małgorzatę Strękowską-Zarembę oraz p. Marcina Pałasza.

Spotkanie z pisarzami poprzedziła wizyta klasy II z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie wraz z wychowawcą p. Magdaleną Majewską. Podczas spotkania czytano książkę p. Strękowskiej-Zaremby „Filipek i szkoła”. Dzieciom bardzo podobały się wesołe fragmenty wybranych rozdziałów.

Pierwszy dzień uczniowie ze Szkół Podstawowych z Osieczy oraz Rzgowa spędzili z p. Małgorzatą Strękowską-Zarembą, pisarką, autorką podręczników, dziennikarką, recenzentką „Nowych Książek”, laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.  Podczas spotkania  p. Małgorzata opowiedziała dzieciom o początkach swojej kariery pisarskiej oraz skąd czerpie pomysły na pisanie nowych książek. Zaprezentowała swoje książki oraz czytała ich zabawne fragmenty. Przygotowała zagadki literackie oraz ćwiczyła z dziećmi wymowę trudnych wyrazów. Podczas spotkania wspomniała również o 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przypadającej właśnie w tym roku. Na zakończenie spotkania odpowiadała na wszystkie zadawane pytania oraz rozdawała autografy. Dzieci miały również możliwość zakupu jej książek.

Kolejny dzień przyniósł nowe atrakcje. Uczniowie z klas IV z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie wraz z wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu z p. Marcinem Pałaszem, autorem książek i słuchowisk dla dzieci i młodzieży, laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „ Sposób na Elfa”. Pan Pałasz w swoich książkach pełnych ciepła i humoru stara się przekonać czytelnika, że psy to wspaniałe zwierzęta-przyjaciele ludzi, które wnoszą w nasze życie wiele radości. Zapoznał uczniów z historią swojego psa Elfa, którego przygarnął ze schroniska. Wszystkie przedstawione przygody Elfa jak zaznaczył autor są z życia wzięte. Zaprezentował swoją książkę „ Elf i skarb wuja Leona” a także inne. Na zakończenie spotkania autor rozdawał dzieciom autografy oraz wpisywał dedykacje do książek.

Spotkania z autorami związane były również z trwającym konkursem plastyczno-literackim. Dzieci wykonały  prace nawiązujące do wybranego fragmentu książki danego autora.  Wszystkie ilustracje zaprezentowane były w bibliotece podczas trwających spotkań.

Podczas spotkania z p. Małgorzatą Strękowską-Zarembą wybrane zostały prace następujących osób:

Szymona Łukasiewicza - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzgowie
Dominiki Matuszak - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Osieczy
Jagody Jędrzejaszek - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Osieczy.

Natomiast p. Marcin Pałasz wybrał  prace:

Artura Łeski -  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzgowie
Anety Rybarskiej - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzgowie
Bartosza Bartczaka - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzgowie.

Wszystkie wyróżnione dzieci otrzymały od autorów dyplomy oraz książki z ich autografami. Dwie zwycięskie prace Szymona Łukasiewicza oraz Artura Łeski przeszły do dalszego etapu konkursu powiatowego, którego rozstrzygnięcie oraz wyniki ogłoszono w ubiegłą sobotę  tj. 28.04.2018 r. podczas finału akcji Z książką na walizkach w Koninie.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  25
  styczeń 2020

  Dziś są imieniny:

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ OCEŃ URZĄD ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry