XXXVIII Rajd dla Dzieci organizowany przez Klub PTTK w Koninie

Rajd dla Dzieci PTTK Konin odbywał się w tym roku po raz 38. Pierwsza edycja była w 1980 roku! Do Sławska zaprosili Jacek i Placek, bohaterowie jednej z książek Kornela Makuszyńskiego, patrona Szkoły Podstawowej w Sławsku.

27.05.2017 r. w  XXXVIII Rajdzie dla Dzieci organizowanym przez Klub PTTK w Koninie pod opieką Małgorzaty Jankowskiej, Ewy Lewandowskiej i Magdaleny Krygier, wzięło udział 52 uczniów naszej szkoły, troje dzieci młodszych oraz 12 rodziców. Na zbiórkę przed szkołą stawili się wszyscy uczestnicy raju i pod kierownictwem Krzysztofa Łyjaka oraz Zofii Szwackiej autobusy wyruszyły do Żychlina. Tutaj w pięknym ogrodzie przy pałacu czekała na nas Pani mgr inż Anna Matczak-Gaj-  Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. F. Chopina, która przekazała  wiele ciekawych informacji na temat  pobytu młodego Fryderyka w naszych okolicach. Po zwiedzeniu szkoły, w tym sali szopenowskiej oraz przyległego parku ze ścieżką edukacyjną,  rajdowicze udali się do pastora Parafii Ewangelicko – Reformowanej. Tam usłyszeli wiele ciekawych wiadomości dotyczących tego wyznania oraz oglądali nekrofilie na przykościelnym cmentarzu. Swój pobyt w Żychlinie zakończyli na placu zabaw z dinozaurami, gdzie mogli wykazać się sprawnością fizyczną oraz rozładować energię.  Na mecie, która tym razem była w naszej szkole, spotkali się z uczestnikami trzech pozostałych tras –rowerzystami z Konina i Goliny, uczniami SP nr 3 z Konina, gościem honorowym Rajdu  -  Panem Wiesławem Czają  - sołtysem Sławska i gospodarzem placówki Panią dyr. Iwoną Maziarz. Tu wszyscy uczestnicy otrzymali posiłek (przepyszne drożdżówki i napój) oraz skorzystali z chwili wypoczynku na przygotowanych ławeczkach. Po zregenerowaniu sił chętni uczestniczyli w różnorodnych konkursach: sprawnościowych, plastycznych, wiedzowym oraz wokalnym.  Ponadto wszyscy brali udział w „wędce szczęścia” , w wyniku tych łowów każdy otrzymał drobne upominki. Najwięcej trofeów uczniowie zdobyli w konkursie wiedzowym – wszystkie trzy miejsca zgarnęły dziewczęta z I klasy gimnazjum: Zuzia Szczepaniak, Alicja Karmowska oraz Julka Janc.  Laureatami innych konkursów zostali również: Bartek Dziublewski z  kl. V oraz kwartet wokalny z tej samej klasy. Wyróżniono również bardzo liczną grupę naszych uczniów  w konkursie plastycznym.  Grupa naszej szkoły już po raz czwarty otrzymałam puchar za zajęcie I miejsca w konkursie na najliczniejszą drużynę rajdową oraz najliczniejsza rodzinę na trasach rajdu. Organizacja mety 38 Rajdu dla Dzieci została przez klubowiczów PTTK oceniona bardzo wysoko, z czego się bardzo cieszymy. Liczmy na dalszą efektywną współpracę z przedstawicielami PTTK, która trwa już ponad 10 lat.