XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzgowie i Sławsku

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzgowie

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w dniu 14 stycznia 2018 r na hali sportowej przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Rzgowie. Głównym celem Finału było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.
Impreza rozpoczęła się o 14.30 rozgrywkami w piłkę nożną pomiędzy drużynami: Piast Grodziec-Warta Rumin-GKS Rzgów.
Po zmaganiach sportowych wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Rzgów, a swoje talenty wokalno – taneczne zaprezentowali uczniowie szkoły. Były też pokazy taneczne studia tańca ESCUDO.
Przybyłym gościom czas umilała kawiarenka, w której Rada Rodziców serwowała wojskową grochówkę, domowe ciasta i gorące napoje. Była też loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami i licytacja, którą już od kilku lat prowadzi Pani Aleksandra Nowiszewska.
Wylicytować można było m.in. „jeden dzień na stanowisku wójta” oraz dzieła lokalnych artystów.
Sztab przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rzgowie zebrał ponad 26 tyś zł.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławsku

Wyjątkowo atrakcyjnie obchodzono  26 Finał WOŚP w Sławsku. Na szkolnej scenie uczniowie zaprezentowali w języku polskim i angielskim baśń „Czerwony Kapturek”,  a lokalny kabaret przedstawił swój program.  Nie zabrakło występu chóru Dominium, oraz występu wokalnego uczennicy kl. III Marty Gęsikiewicz.  Niezwykłą popularnością cieszyła się loteria fantowa i licytacja, w której można było m.in. wylicytować możliwość wcielenia się na jeden dzień w rolę wójta naszej gminy.
W trakcie Finału czynny był bufet, gdzie oferowano domowe wypieki i gorące napoje.
Ponadto chętni uczestnicy tej imprezy mogli oddać się w ręce specjalisty i pokazać się w baśniowym makijażu.
Kwestowało 73 wolontariuszy, wśród których wyróżnili się: Marysia Krawczyńska ( 2 674,85 zł), Kuba Kaczmarzewski ( 2 153,86 zł) i Piotr Wasilewski ( 1 306,18 zł)
Dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich osób uczestniczących w 26 Finale WOŚP udało się zebrać niemałą sumę - 46.696, 74 zł.
Loteria Główna – 1685zł
Loteria fantowa  - 1176zł
Licytacja- 4165zł
Zbiórka przedszkolaków – 1139,92zł
Kawiarenka orkiestrowa- 290,50zł
Malowanie twarzy – 29,22zł
Wolontariusze  ze Sławska – 25711,10zł
Wolontariusze z Grabienic – ok. 12500zł.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie Gminy Rzgów, w szczególności dla Szefowych Sztabu: Pani Katarzyny Grabki w Rzgowie oraz Pani Ewy Lewandowskiej w Sławsku.