Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

XXV Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Szkołę Podstawową  im. Henryka Sienkiewicza w Rzgowie na XXV Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich w Puławach reprezentowali: Kacper Matuszak, Maciej Mikołajczyk i opiekun- Urszula Błaszczyk. Zlot odbył się w dniach 26-28 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Puławach.
Pierwszy dzień Zlotu obejmował: przemarsz wszystkich delegacji szkół główną ulicą Puław na spotkanie z władzami miasta, występy artystyczne nawiązujące do wspólnego patrona- Henryka Sienkiewicza, spotkanie z reżyserem Trylogii Jerzym Hoffmanem, aktorką Magdaleną Zawadzką i wnuczką pisarza Anną Dziewanowską, wspólne zabawy i dyskotekę.
Drugi dzień: zwiedzanie Kazimierza Dolnego oraz pobyt w Woli Okrzejskiej. Wola Okrzejska powitała Nas różnorodnymi atrakcjami, takimi jak: wejście na Kopiec Noblisty, zwiedzanie Muzeum H. Sienkiewicza, spotkanie z wnukiem pisarza-  Julianem Sienkiewiczem, jego żoną, córką i wnuczką (trzy pokolenia H. Sienkiewicza). Część artystyczna nawiązywała do „Pana Wołodyjowskiego”. Zaprezentowano scenę, która obejmowała szermierkę i strzelanie z broni palnej. Uczestnicy wybijali monety, tworzyli wspólną laurkę, strzelali z łuku i broni. Wspólne śpiewy i zabawy przy ognisku  zintegrowały Zlotowiczów.
Dzień trzeci: zwiedzanie ogrodów pałacowych Czartoryskich i Mariny w Puławach.
Gospodarzom Zlotu serdecznie dziękujemy za wspaniałe przeżycia, serdeczną opiekę i mistrzowską organizację.

Gratulujemy!

Urszula Błaszczyk


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  21
  styczeń 2019

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA OFERTA INWESTYCYJNA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULA INFORMACYJNA WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry