Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

XXI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dzieci im. Olka Ruminkiewicza w Koninie

W dniach 24-25 marca br. w Szkole Podstawowej nr 15 w Koninie odbył się XXI Ogólnopolski Turniej im. Olka Ruminkiewicza. Główną ideą turnieju jest upamiętnienie Olka Ruminkiewicza oraz innych dzieci, które stały się ofiarami przemocy. W turnieju wzięło udział 16 drużyn z całej Polski. Rozgrywki były przeznaczone dla dzieci z rocznika 2006 i młodszych. Gminę Rzgów reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Osieczy i Sławsku pod opieką nauczycieli WF – Michała Reka i Tomasza Marcinka. Ostatecznie na 16 drużyn SP Osiecza zajęła XIII miejsce, a SP Sławsk XV miejsce.

Drużyna z Osieczy została nagrodzona Pucharem Starosty Konińskiego Stanisława Bielika jako najlepsza drużyna Powiatu Konińskiego. Najlepszym zawodnikiem Powiatu Konińskiego wybrano Bartosza Szymkiewicza – ucznia klasy V Szkoły Podstawowej w Osieczy. Bartek otrzymał Puchar ufundowany przez Posła na Sejm RP Witolda Czarneckiego.

Zwycięzcą Turnieju została drużyna SP nr 6 w Radomsku, która otrzymała Puchar Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Prezydenta Miasta Konina Józefa Nowickiego. Puchar za drugie miejsce ufundowany przez Przewodniczącego Rady Miasta Konina Wiesława Steinke otrzymała ekipa - SP nr 5 w Turku. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna SP nr 8 z Kalisza, która otrzymała puchar ufundowany przez Bożenę Małkus – Dyrektora SP nr 15 w Koninie. Tuż za podium uplasowała się drużyna SP nr 15 z Konina, która otrzymała Puchar ufundowany przez Wójta Gminy Rzgów Grzegorza Matuszaka. Drużyny SP Osiecza i SP Sławsk otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz upominki.

Cały turniej przebiegał w bardzo sympatycznej atmosferze. Uczestnicy zmagań mieli okazję wysłuchać koncertu Sebastiana Riedla i Don Vasyla oraz spotkać się z Mariuszem Wachem – Mistrzem Świata kategorii WBC w boksie, Igorem Jakubowskim – Reprezentantem Polski w Boksie na Igrzyskach RIO 2016 oraz Królem Polskich Kibiców Andrzejem „Bobo” Bobowskim. Wszyscy zawodnicy zmęczeni dwudniowymi zmaganiami, ale mimo to szczęśliwi wrócili do domu i już z niecierpliwością czekają na kolejne zawody.

Autor: Michał Rek


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  20
  styczeń 2019

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA OFERTA INWESTYCYJNA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULA INFORMACYJNA WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry