XVIII Powiatowe Dni Rodziny

Dnia 24 czerwca 2017 w Licheniu odbyły się XVIII Powiatowe Dni Rodziny połączone z obchodami Powiatowego Dnia Seniora oraz Festynem Licheńskim. W tym roku impreza miała miejsce na parkingu przy plaży w Licheniu Starym. Na placu bawiły się całe rodziny, seniorzy, rodziny zastępcze, pracownicy socjalni, asystenci rodziny oraz przedstawiciele władz lokalnych.

Festyn rozpoczął się występami tanecznymi, w których wzięły udział m.in. zespoły: „Centrum”, „Perełka”, „Brzdące”, „Top Dance” oraz Studio Tańca „Rytmix”. Od godziny 16.00 umilały czas ciekawe aranżacje znanych utworów muzycznych w wykonaniu Orkiestry Quantum z Rychwała. O 18.00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – Majka Jeżowska, a od 20.00 zagrał zespół „Dziani”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne atrakcje dla dzieci: miasteczko pompowanych zabawek, place zabaw, konkursy plastyczne,  chodząca maskotka (Kubuś Puchatek). Podczas festynu prowadzona była akcja edukacyjna pomocy przedmedycznej oraz wykonywane były pomiary ciśnienia tętniczego krwi.
Równocześnie rozegrane zostały konkursy sprawnościowe i animacyjne z udziałem całych rodzin. Naszą Gminę aktywnie reprezentowała rodzina Szymczaków z Kowalewka. Nagrodę za uczestnictwo w Turnieju Rodzinnym wręczyła rodzinie Pani Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Sylwia Pawlicka.

grudnia 2017