XIII Mikołajkowy Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Rzgów

10 grudnia 2016 r. w sali sportowej Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie odbył się XIII Mikołajkowy Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Rzgów. W zawodach startowało 5 drużyn z terenu całej gminy. Od rana odbywały się eliminacje i półfinały. Mecze eliminacyjne rozgrywano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Z grupy A awans do półfinałów wywalczyły zespoły: KS Sokół Rzgów i LZS Orzeł Osiecza, a z grupy B zespół Nauczycieli i Incognito Team Rzgów. Ze spotkań półfinałowych zwycięsko wyszli zawodnicy Sokoła i Nauczycieli.

Po południu rozegrano mecz o III miejsce, który wygrał zespół Incognito Team Rzgów pokonując orłów z Osieczy. Ostatnim meczem turnieju był wielki finał, w którym zmierzyli się Nauczyciele z Sokołem Rzgów. Po wyrównanym i stojącym na bardzo wysokim poziomie pojedynku mecz wynikiem 3:1 wygrali siatkarze ze Rzgowa.

Zawody zakończyły się ceremonią wręczenia zwycięzcom okazałego pucharu ufundowanego przez Wójta Gminy Rzgów oraz dyplomów i nagród rzeczowych dla wszystkich drużyn. Organizatorem turnieju było Gimnazjum im. Polskich Noblistów Rzgowie i szkolny UKS przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy. Całość imprezy przygotował Stanisław Górka wraz z grupą nauczycieli i pracowników obsługi szkoły, uczniami gimnazjum prowadzący sekretariat zawodów oraz panem Tomaszem Marcinkiem i Szymonem Szczepaniakiem, którzy sędziowali część meczów.

Klasyfikacja końcowa:

1. KS Sokół Rzgów