XII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami

Reprezentanci UKS Powa Stare Miasto i UKS Sato Kazimierz Biskupi rywalizowali w sobotę w Otwartych Mistrzostwach Karate Tsunami w Warszawie. Łącznie karatecy z powiatu konińskiego wywalczyli ponad 70 medali.

W zmaganiach w Warszawie brało udział ok. 300 zawodników z całej Polski. Mistrzostwa Polski były otwarte i brały w nich udział również osoby, które szkoliły się w innych niż karate tsunami sztukach walki, m.in. karate shotokan, jiu-jitsu, aikido, system czerwonego feniksa, ving xuan, van troung vo quan, szkoła walki raion, czy taekwondo.

Zawodnicy z regionu konińskiego wystąpili w ośmiu różnych konkurencjach - light-kontakt (wolna walka w ochraniaczach), semi-kontakt (walka na punkty), sumo-grappling (walka z zasadami judo, zapasów i sumo), makiwara-kumite (walka na worku, który przedstawia realnego przeciwnika), renraku-waza (kombinacja technik z bronią i bez broni), yakusoku-kumite (starcia z przeciwnikiem z bronią i bez broni), szermierka na miecze (imitacja z pałki piankowej), walka na noże (imitacja z pianek).

Łącznie oba zespoły zdobyły 73 medale. 54 krążki (26 złotych, piętnaście srebrnych i trzynaście brązowych) wywalczył UKS Powa Stare Miasto. Zawodnicy UKS Sato Kazimierz Biskupi zdobyli zaś dziewiętnaście medali (osiem złotych, cztery srebrne i siedem brązowych).

Wśród zawodników UKS Powa Stare Miasto wystąpiło aż pięciu reprezentantów z Gminy Rzgów, którzy łącznie zdobyli aż 13 medali.

Martyna Jasiak i Adam Jasiak ze Sławska, Hubert Pawłowski, Mateusz Mikołajczyk i Maciej Mikołajczyk ze Rzgowa

Martyna Jasiak zdobyła aż 3 złote medale w swoich konkurencjach. Adam Jasiak zdobył jeden medal złoty i jeden brązowy. Hubert Pawłowski zdobył dwa brązowe medale. Mateusz Mikołajczyk zdobył jeden medal złoty i dwa srebrne a Maciej Mikołajczyk zdobył jeden medal złoty, jeden srebrny, jeden brązowy i jedno czwarte miejsce.

Zdobywcy I miejsca w danej konkurencji i kategorii przysługuje zaszczytny tytuł Mistrza Polski, zaś zdobywcom miejsca   II i III – tytuł Wicemistrza Polski

Opiekę instruktorską na warszawskich zawodach sprawowali Jarosław Wadelski, Grzegorz Gradowski, Sławomir Gańczak i Robert Gadzinowski.

Stanisław Mikołajczyk

października 2017