Wyjazdowa wygrana GKS-u Rzgów z Orlikiem Miłosław w XXI kolejce A-Klasy

W meczu XXI kolejki A-Klasy rozegranym 4 czerwca na Stadionie w Miłosławiu drużyna GKS-u Rzgów pokonała Orlika Miłosław 5:2!

Orlik Miłosław– GKS Rzgów 2:5 (0:3)

Bramki dla GKS-u Rzgów: Michał Szwat (2), Tomasz Ostrowski (1), Rafał Galant (1), Kamil Juśkiewicz (1)

Drużyna GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie: K. Sikorski, M. Szambelan, M. Olszewski, Ł. Sobczak, M. Adamski, J. Karmowski, T. Ostrowski, M. Woźniak, M. Szwat, R. Bukiewicz, R. Galant, K. Wrzaskowski, K. Juśkiewicz, H. Chojnacki, K. Sakowski, Sz. Fabisiak. Trener: P. Lewandowski

Do meczu wyjazdowego z Orlikiem Miłosław przystąpiliśmy osłabieni brakiem podstawowych trzech obrońców: Sebastiana Kubackiego, Piotra Ziarniaka oraz Dawida Legiminy. Zawodnicy GKS-u wiedzieli, że muszą to spotkanie wygrać, jeśli chcą zachować szansę na utrzymanie w rozgrywkach A-Klasy. Od początku spotkania było widać, że naszym zawodnikom bardzo zależy na wygranej. Już w 5 minucie znakomitą sytuację miał Rafał Bukiewicz, jednak w sytuacji „sam na sam” trafił w bramkarza. Dziesięć minut później ten sam zawodnik wychodząc na czystą pozycję został złapany za koszulkę przed polem karnym. Sędzia Główny słusznie ukarał obrońcę Orlika czerwoną kartką i gospodarze grali od 15 minuty w osłabieniu. Od tego momentu gra naszego zespołu wyglądała jeszcze lepiej. Nasi zawodnicy co chwila znajdowali się pod polem karnym rywali, stwarzając sobie sytuacje strzeleckie. Gospodarze z Miłosławia kontratakowali, jednak nasza defensywa z kapitanem Łukaszem Sobczakiem na czele spisywała się bez zarzutów. Na pierwszą bramkę w tym spotkaniu kibice czekali do 37 minuty, kiedy to Tomasz Ostrowski znakomicie „obsłużył” Rafała Galanta, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce rywali. Druga bramka padła zaledwie minutę później, kiedy to „po profesorsku” w polu karnym zachował się Tomasz Ostrowski wykorzystując zagranie Mateusza Adamskiego. Tuż przed przerwą trzecią bramkę dla naszego zespołu zdobywa Michał Szwat, który płaskim strzałem wykorzystał błąd defensywy gospodarzy. Do przerwy wynik 0-3 mocno poirytował lokalnych kibiców, którzy w niecenzuralnych słowach ocenili grę piłkarzy Orlika. Po przerwie zawodnicy Orlika zaskoczeni takim obrotem sprawy próbowali zmienić niekorzystny rezultat. Piłkarze z Miłosławia byli częściej przy piłce, stwarzając coraz to groźniejsze akcje pod naszą bramką. W 54 minucie Orlik zdobył swoją pierwszą bramkę w tym meczu po strzale zza pola karnego. Na odpowiedź GKS-u nie trzeba było długo czekać, bo już w 60 minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Michał Szwat, wprowadzając w euforię naszą ławkę rezerwowych. Orlik nadal konsekwentnie próbował zmienić niekorzystny wynik, jednak nasza defensywa spisywała się bardzo dobrze. Mariusz Olszewski i Mateusz Adamski „czyścili” każdą trudną piłkę po zagraniach rywali. Niestety w 70 minucie po strzale z rzutu wolnego Kacpra Sikorskiego pokonuje zawodnik Orlika i robi się 2-4. Od tego momentu gra zaostrzyła się jeszcze bardziej, sędzia co chwila musiał przerywać grę po faulach zawodników zarówno z jednej jak i drugiej strony.  Utracona bramka nie podłamała naszych zawodników, którzy stworzyli sobie jeszcze kilka znakomitych sytuacji, głównie za sprawą Rafała Bukiewicza i Rafała Galanta. Jednak dopiero w 82 minucie po świetnym rajdzie piątą bramkę dla GKS-u zdobył Kamil Juśkiewicz, dobijając rywali. W samej końcówce pojawili się Kordian Sakowski i Hubert Chojnacki, którzy znakomicie dogrywali do naszych napastników, jednak do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie wygrywamy na wyjeździe z Orlikem Miłosław 5-2 i nadal pozostajemy w grze o utrzymanie w A-Klasie. Za tydzień 12 czerwca ostatnia kolejka rozgrywek. W meczu XXII kolejki A-Klasy podejmiemy zespół GKS-u Lisewo, tylko zwycięstwo da nam szansę na utrzymanie w lidze. Dlatego już teraz zapraszamy wszystkich kibiców – tych najmłodszych i najstarszych. Bądźcie naszym 12-tym zawodnikiem w starciu z GKS-em Lisewo! Widzimy się na Stadionie Gminnym w Rzgowie 12 czerwca o godzinie 14.00! Serdecznie zapraszamy na mecz!

Autor: Michał Rek

grudnia 2017