Wyjazdowa wygrana GKS-u Rzgów z GKS-em Lisewo w meczu I Kolejki A-Klasy

W meczu I kolejki A-Klasy rozegranym 27 sierpnia na Stadionie w Lisewie drużyna GKS-u Rzgów pokonała GKS Lisewo 4:2!

GKS Lisewo – GKS Rzgów 2:4 (0:0)

Bramki dla GKS-u Rzgów: Rafał Bukiewicz (2), Janusz Karmowski (1), Mateusz Woźniak (1)

Drużyna GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie: K. Sikorski, D. Legumina, Ł. Sobczak, J. Karmowski, M. Grzegorski, M. Szambelan, T. Ostrowski, P. Rybczyński, M. Woźniak, H. Chojnacki, R. Bukiewicz, A. Grzechowski, R. Graczyk, W. Siepka. Trener: P. Lewandowski

Inauguracyjny mecz w A-Klasie z  GKS-em Lisewo zapowiadał się niezwykle ciekawie, gdyż obie drużyny w ostatniej kolejce ubiegłego sezonu pokazały niezwykłą waleczność na boisku. Do  tego spotkania przystąpiliśmy w mocno eksperymentalnym składzie, z kilkoma debiutantami w pierwszej jedenastce. Mecz rozgrywany był w nieprawdopodobnym upale, co bardzo dawało się we znaki zawodnikom. Pierwsza część gry to przewaga naszego zespołu. Stwarzaliśmy sobie kilka groźnych sytuacji strzeleckich, jednak nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na bramkarza gospodarzy. Najlepszą sytuację na zdobycie bramki w pierwszej połowie miał debiutant Piotr Rybczyński, jednak w końcowej fazie akcji zagrywał piłkę zamiast oddać strzał. Gospodarze próbowali swoich sił w brawurowych wejściach w pole karne, jednak w naszej bramce bardzo dobrze spisywał się Kacper Sikorski, a nasza defensywa nie dopuszczała do klarownych sytuacji dla gospodarzy. Do przerwy wynik 0-0. Kilka minut po zmianie stron doszło do bardzo kontrowersyjnej sytuacji. Nasz najmłodszy stoper Mateusz Grzegorski fauluje napastnika z Lisewa przed polem karnym, jednak sędzia główny dyktuje rzut karny! Mimo protestów naszych zawodników nie zmienił swej decyzji i od 48 minuty GKS Lisewo obejmuje prowadzenie. Tuż po tej akcji na boisku pojawia się Adam Grzechowski, który jak się potem okazało rozegrał świetne zawody. Mimo niekorzystnego wyniku nasz zespół grał konsekwentnie, utrzymywaliśmy się dłużej przy piłce. W jednej z akcji Mateusz Woźniak trafił w słupek i to było już ostatnie ostrzeżenie dla GKS-u Lisewo. Ambitna walka naszego zespołu przyniosła efekty w 64 minucie, kiedy to po znakomitym zagraniu Adama Grzechowskiego piłkę do siatki gospodarzy wpakował Rafał Bukiewicz. Od tego momentu gra naszej drużyny wyglądała jeszcze lepiej. Składne akcje i szybka wymiana podań to mogło się podobać licznie zgromadzonym kibicom. W 70 minucie wychodzimy na prowadzenie po strzale Mateusza Woźniaka, do którego świetnie dograł Rafał Bukiewicz. W 76 minucie powiększamy prowadzenie, po znakomitym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Adama Grzechowskiego piłkę głową do bramki rywali skierował Janusz Karmowski. Gospodarze byli bardzo zaskoczeni takim obrotem sprawy. Próbowali szybko zdobyć bramkę kontaktową, jednak otwarta gra zemściła się dla nich i w 78 minucie Rafał Bukiewicz zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu. Naszemu napastnikowi piłkę znakomicie dograł, nie kto inny jak Adam Grzechowski, który kompletuje „asystenckiego” hattricka! Do końca spotkania kontrolowaliśmy przebieg spotkania, rywali stać było jedynie na zmniejszenie porażki na 2-4. W doliczonym czasie gry w sytuacji „sam na sam” fantastycznie uratował nasz zespół Kacper Sikorski i mogliśmy się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach A-Klasy. Warto podkreślić niezwykle ambitną walkę całego naszego zespołu, który kolejny raz potrafił wyjść z opresji i pokazał dużą skuteczność. Z bardzo dobrej strony pokazali się też najmłodsi zawodnicy naszego zespołu. W innym meczu I kolejki A-Klasy Orły Huta Łukomska pokonały u siebie Fanclub Dąbroszyn 6-5. Pozostałe mecze inauguracyjnej kolejki zostaną rozegrane w niedzielę. Tym samym przynajmniej do niedzieli GKS Rzgów pozostaje liderem A-Klasy!!! W II kolejce nasz zespół pauzuje, natomiast w trzeciej kolejce zmierzymy się z Fanclubem Dąbroszyn. Z pewnością zapowiada się ciekawy mecz, na który już teraz zapraszamy!

Autor: Michał Rek

października 2017