Wygrana GKS-u Rzgów z GKS-em Lisewo w XXII kolejce A-Klasy

W meczu XXII kolejki A-Klasy rozegranym 12 czerwca na Stadionie Gminnym w Rzgowie drużyna GKS-u Rzgów pokonała Orlika Miłosław 3:2!

GKS Rzgów –GKS Lisewo 3:2 (1:1)

Bramki dla GKS-u Rzgów: Rafał Bukiewicz (2), Tomasz Ostrowski (1)

Drużyna GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie: K. Zieliński, M. Szambelan, P. Ziarniak, J. Karmowski, Ł. Sobczak, T. Ostrowski, M. Woźniak, M. Szwat, K. Juśkiewicz, R. Bukiewicz, R. Galant, K. Wrzaskowski, H. Chojnacki, K. Sakowski, Sz. Fabisiak, K. Sikorski Trener: P. Lewandowski

Mecz ostatniej kolejki A-Klasy z GKS-em Lisewo miał zadecydować o naszym utrzymaniu. Do tego spotkania nasi zawodnicy przystąpili niezwykle zmotywowani. O randze spotkania świadczy też fakt, że na Stadion Gminny w Rzgowie przybyło ok. 200 kibiców, co jest rekordową frekwencją na naszym obiekcie w tym sezonie! Tuż przed meczem miało miejsce oficjalne podsumowanie rozgrywek, zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Drużyna GKS-u Lisewo otrzymała pamiątkowy szalik. Drużyna GKS-u Rzgów od początku próbowała zdobyć bramkę,  jednak po obrońcy z Lisewa spisywali się bez zarzutów. W 12 minucie objęliśmy prowadzenie po zagraniu Mateusza Woźniaka piłkę z najbliższej odległości do bramki rywali wpakował Rafał Bukiewicz. Staraliśmy się iść za ciosem jednak, nie potrafiliśmy sforsować defensywy gości. Niestety w 23 minucie po błędzie naszej defensywy rywale wyrównują stan meczu. Na domiar złego w 27 minucie Michał Szwat za kopnięcie rywala po faulu otrzymuje czerwoną kartkę, co mocno skomplikowało naszą sytuację. Zawodnicy z Lisewa zaczęli od tego momentu bardzo groźnie konstruować swoje akcje, jednak defensywa GKS-u Rzgów była bezbłędna. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.  Piłkarze GKS-u wiedzieli, że po zmianie stron mimo gry w osłabieniu muszą zaryzykować „otwartą” wymianę z rywalem, gdyż tylko wygrana dawała nam szansę na utrzymanie w lidze. W 51 minucie brawurowym wejściem w pole karne Mateusz Szambelan znakomicie „obsłużył” Rafała Bukiewicza, który ponownie daje prowadzenie naszej drużynie. Niestety kilka minut później GKS Lisewo wyrównuje po kontrowersyjnym rzucie karnym. Mimo trudnej sytuacji nasz zespół nie załamywał się i próbował ponownie wyjść na prowadzenie. Gra obu zespołów bardzo się zaostrzyła, sędzia co chwila przerywał zawody po faulach. W 62 minucie zdobywamy upragnioną trzecią bramkę. Rafał Bukiewicz po znakomitym wejściu w pole karne rywali zostaje brutalnie sfaulowany przez bramkarza rywali. Sędzia dyktuje rzut karny, a bramkarz otrzymuje…..żółtą kartkę! Do egzekwowania „jedenastki” podchodzi Tomasz Ostrowski. Piłka po jego strzale mija bramkarza, odbija się od jednego słupka, potem od drugiego i wpada do bramki! Szał radości na trybunach w Rzgowie!!!  Ostatnie 25 minut gry to rozpaczliwa walka naszych zawodników o utrzymanie rezultatu. Piłkarze z Lisewa stwarzali sobie bardzo groźne sytuacje głównie za sprawą stałych fragmentów gry. Po jednym z rzutów rożnych napastnik gości trafił w słupek. W innej akcji piłkę znakomicie sparował nad poprzeczkę nasz bramkarz Kacper Zieliński. Mimo desperackich ataków gości wynik nie uległ już zmianie i wygrywamy to spotkanie 3:2! Radość na Stadionie Gminnym w Rzgowie była podwójna, bo okazało się, że dzięki wygranej oraz korzystnym wynikom innych meczów awansujemy na bezpieczne 10 miejsce w rozgrywkach! Warto pochwalić w tym miejscu całą drużynę GKS-u, która bardzo ambitnie walczyła o zwycięstwo i utrzymanie w rozgrywkach. Licznie zgromadzeni kibice zawodnikiem meczu wybrali Rafała Bukiewicza, który rozegrał dziś kapitalne zawody. Po piorunującym finiszu zapewniamy sobie utrzymanie w historycznym pierwszym sezonie A-Klasy. To był dla nasz bardzo trudny sezon, jednak zakończony „happy endem”. W przyszłym sezonie miejmy nadzieję, że doświadczenia z tego roku zaprocentują lepszymi wynikami.

Autor: Michał Rek

grudnia 2017