Wygrana GKS-u Rzgów z Fanclubem Dąbroszyn w XVIII kolejce A-Klasy

W meczu XVIII kolejki A-Klasy rozegranym 15 maja na Stadionie w Dąbroszynie drużyna GKS-u Rzgów pokonała Fanclub Dąbroszyn 4:1!

Fanclub Dąbroszyn – GKS Rzgów 1:4 (0:1)

Bramki dla GKS-u Rzgów: Tomasz Ostrowski (2), Kamil Wrzaskowski (1), Kordian Sakowski (1)

Drużyna GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie: T. Świerczewski, M. Szambelan, P. Ziarniak, D. Legumina, Ł. Sobczak, M. Olszewski, M. Woźniak, T. Ostrowski, M. Szwat, R. Bukiewicz, R. Galant, K. Juśkiewicz, M.Adamski, K. Wrzaskowski, K. Sakowski, K. Sikorski. Trener: P. Lewandowski

Mecz z Fanclubem Dąbroszyn był dla nasz prawdziwym „meczem prawdy”. Porażka w tym spotkaniu raczej definitywnie przekreślałaby nasze szanse na utrzymanie w A-Klasie. Dlatego to tego pojedynku przystąpiliśmy niezwykle skoncentrowani. Od początku meczu nasza drużyna przeważała stwarzając sobie kilka sytuacji za sprawą Michała Szwata i Tomasza Ostrowskiego.  W 27 minucie plac gry po kontuzji kolana musiał opuścić nasz obrońca Mariusz Olszewski, w jego miejsce pojawił się Kamil Juśkiewicz. Na pierwszą bramkę w tym spotkaniu kibice czekali do około 30 minuty, kiedy to znakomitą akcję pomiędzy Rafałem Bukiewiczem a Tomaszem Ostrowskim wykończył strzałem ten drugi, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Do przerwy mimo prób obu zespołów wynik nie uległ zmianie. W drugiej części gry nasz zespół nadal kontrolował przebieg spotkania, czego efektem była druga bramką Tomka Ostrowskiego po zagraniu Kamila Juśkiewicza. Dwubramkowe prowadzenie podrażniło drużynę Fanclubu, która coraz groźniej poczynała sobie pod naszym polem karnym. Po jednej z akcji zawodnik z Dąbroszyna zdobył bramkę kontaktową. Jednak tuż po wznowieniu gry GKS Rzgów zdobywa trzecią bramkę za sprawą Kamila Wrzaskowskiego, który wykorzystał zagranie Mateusza Woźniaka. Nasz zespół nadal walczył ambitnie o każdy centymetr boiska, aby utrzymać korzystny rezultat. Waleczność naszego zespołu została nagrodzona bramką Kordiana Sakowskiego, który przypieczętował naszą wygraną. Ostatecznie pokonujemy Fanclub Dąbroszyn 4-1 i notujemy pierwsze 3 punkty na wyjeździe. Cieszy niezmiernie zwycięstwo niezwykle ważne w walce o utrzymanie w rozgrywkach A-Klasy. Drużyna GKS-u pokazała charakter i ambitną walkę, co przyniosło końcowy sukces. Warta podkreślenia jest także obecność wielu kibiców z gminy Rzgów, którzy wpierali nasz zespół w tym ciężkim spotkaniu. Za tydzień tj. 22 maja udajemy się na mecz wyjazdowy z Czarnymi Ostrowite. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy ponownie okażą się skutecznie i wywiozą z trudnego terenu korzystny wynik.

Autor: Michał Rek

grudnia 2017