Wygrana GKS-u Rzgów w wyjazdowym sparingu z Piastem Grodziec

W kolejnym meczu sparingowym rozegranym 20 marca na Stadionie w Grodźcu drużyna GKS-u Rzgów pokonała Piasta Grodziec 2:1!

Piast Grodziec - GKS Rzgów 1:2 (1:0)

Bramki dla GKS-u Rzgów: Rafał Bukiewicz (1), Michał Szwat (1)

Drużyna GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie: T. Świerczewski, M. Szambelan, P. Ziarniak, D. Legumina, Sz. Fabisiak, M. Adamski, Ł. Sobczak, A. Grzechowski, M. Szwat, T. Ostrowski, M. Woźniak, K. Juśkiewicz, R. Bukiewicz, M. Olszewski, K. Sakowski. Trener: P. Lewandowski

Sparing z Piastem Grodziec był ostatnim sprawdzianem dla naszej drużyny przed wiosenną rundą A-Klasy. Początek spotkania był bardzo wyrównany, piłkarze obu ekip starali się stworzyć sytuacje strzeleckie. Zawodnicy z Grodźca objęli prowadzenie po strzale Daniela Matusiaka. Była to jedyna sytuacja strzelecka drużyny Piasta w pierwszej części gry. Nasi zawodnicy starali się wyrównać, jednak brakowało klarownych sytuacji. Najlepszą okazję dla naszego zespołu miał Kamil Juśkiewicz, który pięknym strzałem z rzutu wolnego zagroził bramce Rafała Osajdy. Pierwsza połowa była raczej wyrównana, jednak do szatni to rywale schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej odsłonie piłkarze GKS-u zagrali dużo lepiej, czego efektem była bramka wyrównująca w 51 minucie autorstwa Rafała Bukiewicza, który sprytnym strzałem pokonał rozpaczliwie interweniującego Osajdę. Kilka minut później objęliśmy prowadzenie za sprawą Michała Szwata, który wykorzystał znakomite podanie Tomasza Ostrowskiego. W drugiej połowie nasza przewaga rosła, mieliśmy jeszcze przynajmniej dwie klarowne sytuacje, jednak do końca wynik spotkania nie uległ zmianie. Ostatecznie pokonujemy po dobrej grze Piast Grodziec 2:1. Już za dwa tygodnie rozpoczniemy zmagania w rundzie wiosennej A-Klasy. Miejmy nadzieję, że dobra gra naszego zespołu przyniesie kolejne punkty niezwykle cenne w walce o utrzymanie w rozgrywkach.

Autor: Michał Rek

października 2017