Wygrana GKS-u Rzgów w meczu sparingowym z Phytopharmem Klęka

W pierwszym tegorocznym meczu sparingowym rozegranym 6 marca na Stadionie w Klęce drużyna GKS-u Rzgów (A-Klasa Konin) pokonała Phytopharm Klęka (A-Klasa Poznań) 4:3!

Phytopharm Klęka - GKS Rzgów 3:4 (0:0)

Bramki dla GKS-u Rzgów: Rafał Bukiewicz (2), Mateusz Woźniak (1), Michał Szwat (1)

Drużyna GKS-u Rzgów wystąpiła w składzie: T. Świerczewski, M. Szambelan, D. Legumina, M. Adamski, J. Karmowski, A. Grzechowski, K. Wrzaskowski, M. Szwat, T. Ostrowski, M. Woźniak, K. Juśkiewicz, R. Bukiewicz, A. Pieniecki. Trener: P. Lewandowski

Wyjazdowy mecz z Phytopharmem Klęka był pierwszym sparingiem przed rundą wiosenną A-Klasy. Do tego spotkania przystąpiliśmy z kadrą 13-osobową, jednak niezwykle zmotywowani, aby pokazać się z jak najlepszej strony po przerwie zimowej. Od początku meczu nasz zespół wypracowywał przewagę, jednak mimo znakomitych sytuacji nie potrafiliśmy pokonać bramkarza rywali. Rywale w pierwszej połowie nie stworzyli groźnych sytuacji pod naszą bramką. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0-0. Po zmianie stron worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Między 53 a 59 minutą kibice byli świadkami aż czterech bramek. Na prowadzenie nasz zespół wyprowadził sprytnym strzałem Mateusz Woźniak, który wykorzystał niepewność defensywy Phytopharmu. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo, gdyż dwie minuty później rywale doprowadzili do remisu. Następnie po dośrodkowaniu Kamila Juśkiewicza z rzutu wolnego strzałem głową bramkarza rywali pokonał Rafał Bukiewicz. Niestety i tym razem rywale kilka chwil później w zamieszaniu podbramkowym doprowadzili do wyrównania. Dziesięć minut później to zawodnicy z Klęki mogli się cieszyć z prowadzenia, wykorzystując nieporozumienie w naszej defensywie. Piłkarze GKS-u jednak nadal walczyli ambitnie stwarzając wiele sytuacji. Świetną okazję na wyrównanie rywalizacji miał Mateusz Woźniak, jednak w sytuacji „sam na sam”, trafił w bramkarza Phytopharmu. Ambitna walka naszych zawodników przyniosła efekty w 73 minucie, kiedy to do remisu doprowadził Michał Szwat. Wyrównujący gol dał nam jeszcze więcej „skrzydeł”. Zwycięską bramkę w 82 minucie spotkania zdobył junior – Rafał Bukiewicz, który płaskim strzałem pokonał rozpaczliwie interweniującego bramkarza rywali. Mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 4-3 dla GKS-u Rzgów. Cieszy pierwsze tegoroczne zwycięstwo oraz skuteczność naszej ofensywy, mimo braku kilku podstawowych zawodników. Miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach zagramy jeszcze lepiej i zaczniemy zdobywać upragnione punkty w walce o utrzymanie w A-Klasie.

Autor: Michał Rek

października 2017