Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Wydarzenia ze Szkoły Podstawowej w Sławsku

Warsztaty biblioteczne
25 października w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty biblioteczne pod hasłem: „Książka nas łączy”. Celem warsztatów było przede wszystkim rozwijanie aktywności czytelniczej naszych uczniów, rozwijanie kreatywności, rozwijanie twórczości literackiej i plastycznej.

W warsztatach uczestniczyły trzy osobowe drużyny z klasy VII a, VII b, II i III gimnazjum. Uczniowie musieli m. in. wykazać się wiedzą z zakresu wiedzy o książce i bibliotece, połączyć w pary podane związki frazeologiczne i ich objaśnienia, użyć swojej wyobraźni i intencji twórczej wykonując plakat promujący bibliotekę oraz układając rymowankę lub wierszyk od słów „Bardzo lubię czytać książki…”.  Miła atmosfera i rywalizacja fair play towarzyszyła uczestnikom podczas wykonywania wszystkich zadań i konkurencji.

Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą, jednak najlepsi okazali się uczniowie klasy II gimnazjum, którym bardzo gratulujemy.

Pasowanie na przedszkolaka
Dzień 27 października 2017 r. pozostanie na długo w pamięci dzieci z oddziałów przedszkolnych w Sławsku. Właśnie tego dnia odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – „Pasowanie na Przedszkolaka”.

Po części artystycznej, pani Dyrektor Iwona Maziarz dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka dzieci z grupy „Biedronki”, „Żabki” i „Misie”, kładąc na ramieniu każdego nowo przyjętego dziecka dużą, czarodziejską kredkę. Dzieci ślubowały, że będą przestrzegać zasad obowiązujących w przedszkolu i używać zwrotów grzecznościowych na co dzień. Na twarzach przedszkolaków widać było powagę i dumę, że w tym dniu, oni są najważniejsi. Na pamiątkę tego wydarzenia każde pasowane dziecko otrzymało dyplom.
To miłe spotkanie zakończyło się wspólną fotografią oraz zaproszeniem na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Nowo pasowanym przedszkolakom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu!

Dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele i pracownicy przedszkola.

Aleja kasztanowców
Kiedy 12 lat temu aleje kasztanowców ustanowiono pomnikiem przyrody, postanowiliśmy ratować te piękne i mocarne drzewa. Sprawcą szkód wyrządzanych kasztanowcom jest piękny, trzymilimetrowy motyl - szrotówek kasztanowcowiaczek (Cameraria ohridella). Ten niepozorny owad z rodziny kibitnikowatych stał się poważnym zagrożeniem dla kasztanowców w całej Europie. Przystąpiliśmy zatem do akcji „Ratujemy kasztanowce” polegającej na okresowym szczepieniu tych drzew przeciwko szkodnikowi oraz grabieniu liści, w których zimują poczwarki motyla. Tegoroczna akcja grabienia liści odbyła się w sobotę 4 listopada. Włączyli się nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, panie z KGW oraz przedstawiciele rady sołeckiej. Większość z nas zagrabiała liście, a mężczyźni i starsi uczniowie ładowali je na dwie przyczepy. Wszyscy z zapałem włączyli się w działanie, zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa, bo pracowaliśmy przy ruchliwej dzisiaj ulicy. Pracujący przy liściach uczniowie wykazali się dużą świadomością ekologiczną i jesteśmy przekonani, że na podobne akcje odpowiedzą z równie dużym zaangażowaniem. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w akcji i solidną pracę.

"Śniadanie daje moc"
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

8 listopada obchodzony jest w Europie Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Podobnie jak w ubiegłym roku w naszej szkole uczniowie kl. I- III pod opieką wychowawców uczestniczyli w programie edukacyjnym: Śniadanie Daje Moc. Akcja miała na celu zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce- poprzez promocję prawidłowego żywienia.

W ramach programu dzieci przygotowały plakaty oparte na 12 zasadach zdrowego odżywiania oraz informacje dotyczące wybranych owoców i warzyw. Przed wspólnie przygotowanym i spożytym posiłkiem dyrektor szkoły P. Iwona Maziarz przypomniała wszystkim jak ważną rolę pełni śniadanie. Na szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki, jogurty, soki owocowe, które wszyscy z ogromnym apetytem zjedli. Na podsumowanie działań uczniowie wyrecytowali wiersz o tematyce zdrowotnej oraz otrzymali karty pracy z zagadkami i rebusami. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  17
  styczeń 2019

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA OFERTA INWESTYCYJNA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULA INFORMACYJNA WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry