Wydarzenia z życia przedszkola w Rzgowie

08.03.2018 r. - Dzień Kobiet w Przedszkolu w Rzgowie, grupa „Wiewiórki”.

Radosna atmosfera panowała już od rana. Chłopcy starali się, aby ten dzień uczynić miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach, a także wręczyli  dziewczynkom kwiaty. Wszystkie dzieci otrzymały też upominki od Rady Rodziców. Najprzyjemniejszym momentem dla dzieci był słodki poczęstunek, który był uwieńczeniem tego miłego dnia.

Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie „Wiewiórki”

W dniu 09.03.2018 r. w przedszkolu w Rzgowie w grupie „Wiewiórki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pod tytułem "Świąteczna Kartka Wielkanocna".  Celem zajęć było kształtowanie u dzieci emocjonalnego stosunku do tradycji świątecznych, przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, zachęcanie do wypowiedzi słownych, rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni. Na początku dzieci powitały gości piosenką i tańcem „Przywitamy się wesoło”. Następnie nawiązując do ostatniej wiosennej tematyki zajęć dzieci wyrecytowały poznane wierszyki i zatańczyły do poznanych piosenek. Zarówno przedszkolaki jak i rodzice aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wspólnie wykonywali kartkę wielkanocną, która weźmie udział konkursie „Świąteczna Kartka Wielkanocna” ogłoszonym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rzgowie.