Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Wycieczka słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Termy Uniejowskie

W dniu 19 października br. 22 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzgowie wybrało się na Termy Uniejowskie. Była to kolejna wizyta seniorów na basenach z termalną wodą leczniczą. Można było poleżeć w nicce z masażem karku, posiedzieć na ławeczce masującej lub pospacerować po kompleksie zewnętrznym.

Po drodze zatrzymaliśmy się w Turku, żeby odwiedzić Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera- dawniej Muzeum Rzemiosła Tkackiego. Muzeum dysponuje 40 salami wystawienniczymi i edukacyjno- warsztatowymi. Stałą wystawą jest „ Józef Mehoffer i jego Turkowskie dzieło”. Są to szkice, kartony i projekty do polichromii oraz witraży, których odwzorowanie podziwialiśmy w kościele p.w. N.S. Pana Jezusa. W muzeum znajduje się również ekspozycja stała „Tradycyjne Tkactwo i włókiennictwo w Turku i okolicy”. Nasz wyjazd był ucztą dla duszy i ciała.
Dziękujemy p. Halinie Nowackiej za organizację.

Teresa Ignaszczak


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  25
  maj 2018

  Dziś są imieniny:

  DRUKI DO POBRANIA OFERTA INWESTYCYJNA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry