Wycieczka nam bliska

11- 12 maja 2017 r. odbył się wyjazd pt. „Wycieczka nam bliska”. Brali w nim udział uczniowie kl. IIa, IIb i IIIa Zespołu Szkół w Sławsku wraz z opiekunami: p. E. Lewandowską, p.  M. Krygier i   p. K. Bartosik.

Pierwszym punktem wycieczki był pobyt w Lądzie w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej. Odbyła się tam lekcja popularno- naukowa, w trakcie której zapoznaliśmy się z roślinnością, zwierzętami zamieszkującymi Nadwarciański Park Krajobrazowy. Następnie udaliśmy się do Czarnegobrodu, gdzie poznaliśmy pracę garncarza. W wytwórni naczyń glinianych po krótkim wstępie i prezentacji każdy z nas mógł usiąść za kołem garncarskim i własnoręcznie ulepić sobie naczynie. W oczekiwaniu na swoją kolej  braliśmy udział w zabawach zręcznościowych. Kolejnym punktem wyjazdu był pobyt w Wolicy, gdzie po  zakwaterowaniu w hotelu odbył się najbardziej oczekiwany punkt naszej wycieczki – jazda konna. Po bardzo emocjonujących przeżyciach z nią związanych udaliśmy się do hotelowej restauracji na obiado-kolację. Po  odpoczynku wyszliśmy w teren, aby zapoznać się z najbliższą okolicą. W tym czasie uczestniczyliśmy w podchodach, a wieczorem zabawiliśmy się w „gonitwę za świetlikiem”- wszyscy byliśmy zadowoleni. W pokojach czekała na nas kolejna niespodzianka- rozwiązywanie zaszyfrowanych zadań. Każda grupa poradziła sobie z tym znakomicie. Po wieczornej toalecie, do późnych godzin nocnych w pokojach  graliśmy w gry planszowe, karty i kalambury. Drugiego dnia po obfitym, smacznym śniadaniu udaliśmy się do Rezerwatu Archeologicznego  „Kaliski Gród Piastów” na Zawodziu, gdzie poznaliśmy najstarsze ślady osadnictwa. Spacer po Starym Mieście w Kaliszu zakończyliśmy posiłkiem w Mac Donald`s. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt    w Gołuchowie, tam wysłuchaliśmy historii zamku, który ma ponad 400 lat. Alejkami pięknego angielskiego parku przeszliśmy do zagrody żubrów. Poza królem puszczy mogliśmy  też zobaczyć: koniki polskie, daniele i dziki.

Zmęczeni ale zadowoleni, pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.  Już planujemy kolejny i dłuższy wyjazd w przyszłym roku szkolnym.

października 2017