Wycieczka do Ośrodka Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Grodziec

W dniu 21 września 2016r. dzieci z przedszkola „Gromadka Misia Uszatka w Rzgowie” (grupy  „Zajączki”  i  „Miśki”)  wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Grodziec. Na początku pani przewodnik zabrała dzieci na zajęcia terenowe. Obserwowały one jak rośnie las i jakie zabiegi pielęgnacyjne stosuje się w poszczególnych fazach wzrostu. Dzieci odgadywały odgłosy różnych ptaków i uczyły się jak je rozróżniać.

Następnie z platformy widokowej przyglądały się zwierzętom żyjącym w zagrodzie. W Izbie Edukacyjnej dzieci oglądały ekspozycje zwierząt żyjących w naszych lasach, na łąkach i nad morzem.

Na koniec dzieci posiliły się kiełbaską z ogniska i pobawiły na placu zabaw. Wesołe i zrelaksowane wróciły do przedszkola.

października 2017