Wycieczka do Alpakarni

Z okazji Dnia Chłopca dzieci z grupy ,,Miśki”  z Przedszkola Gromadka Misia Uszatka w Rzgowie odwiedziły ,,Alpakarnie” w Szyszyńskich Holendrach. Wycieczka była dla dzieci dużym przeżyciem. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami, możliwość ich karmienia oraz konkursy i zabawy z udziałem zwierząt sprawiły dzieciom ogromną frajdę. Podczas wycieczki dzieci utrwaliły sobie również zasady bezpiecznych zachowań w kontaktach ze zwierzętami.  Z gospodarstwa agroturystycznego dzieci pojechały do Parku Linowego ,,Leśny Raj” w Ślesinie gdzie pod okiem instruktorów  wyruszyły w trasę. Olbrzymie wrażenie wywarło na nich rozmieszczenie tras o różnym stopniu trudności.

Wycieczka naprawdę  była udana. Pogoda choć ostatnio kapryśna, nam jednak dopisała. Każdy wrócił trochę zmęczony, ale bardzo szczęśliwy i zadowolony.

października 2017