Wychowanie przez Czytanie

To tytuł projektu do jakiego przystąpiła  Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie i Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Osieczy. Głównym pomysłodawcą i organizatorem zadania jest Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Zarzewku z przewodniczącą p. Anną Lewandowską.

Projekt dofinansowano w ramach programu „Na dobry początek” Fundacji Banku Gospodarki Krajowej. Partnerami projektu jak wspomniano jest Biblioteka Publiczna i Szkoła Podstawowa w Osieczy. Wśród wielu celów jakie zakłada projekt jest integracja międzypokoleniowa a także popularyzacja czytelnictwa  i zainteresowanie dzieci książką.

Gościem specjalnym pierwszego spotkania w bibliotece była Pani Lucyna Wrzyszczyńska  wice wójt gminy Rzgów, która spotkała się z uczestnikami projektu ze szkoły podstawowej w Osieczy wraz z instruktorem p. Zofią Kołata.

Pani wójt z wielkim zaangażowaniem i iście aktorskim talentem wcieliła się w postaci czytanej lektury- R. Piątkowskiej- „Z przysłowiami za pan brat”. Dobra i ciekawa interpretacja tekstu naszego Gościa sprawiła, że dzieci słuchały z uwagą i zaciekawieniem a przy okazji  wyniosły ze spotkania wiele pouczających prawd.

Następnym punktem bibliotecznej wizyty była dyskusja i wykonanie prac plastycznych do dowolnej historii opartej na  przysłowiach. Prace dzieci można  zobaczyć w Bibliotece Publicznej.

Spotkanie przebiegało w miłej, wesołej i sympatycznej atmosferze. Czekamy z niecierpliwością następnego razu.

Serdecznie dziękuję p. L. Wrzyszczyńskiej za poświęcony czas i wspieranie rozwoju czytelnictwa w naszej gminie.

Dorota Eltman

października 2017