Wszystkie Kolory Świata

Już po raz drugi uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie wzięli udział w projekcie „Wszystkie Kolory Świata” organizowanym przez UNICEF. Przedsięwzięcie jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli.

W ramach akcji uczniowie wraz z pomocą rodziców lub babć  przygotowywali specjalne, charytatywne laleczki –  symbol pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka  miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostały im nadane przez dzieci.

Przystępując do tego programu uświadomiliśmy dzieciom, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu, można uratować życie dziecka.

Koordynator  Joanna Szpechcińska

października 2017