WIZYTA U STOMATOLOGA

29 marca 2017 roku uczniowie z klasy IIa i IIb z Zespołu Szkół w Sławsku udali się na wizytę do stomatologa. Była to wizyta adaptacyjna, mająca również na celu zapoznanie się z pracą dentysty. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia jak wygląda nowoczesny gabinet, w którym zapewnione jest kompleksowe leczenie dzieci i dorosłych.  Pan Doktor w bardzo przyjazny i ciekawy sposób zaprezentował uczniom sprzęt i akcesoria dentystyczne. Przeprowadził również krótką pogadankę na temat dbania o higienę jamy ustnej. Dzięki temu  dzieci dowiedziały się w jak należy dbać o zęby, jak należy je prawidłowo myć oraz jak się odżywiać, aby były one zdrowe. Odważni mogli usiąść na fotelu dentystycznym i  na ich przykładzie Pan Doktor  zademonstrował jak można leczy chore zęby. Dzięki temu  dzieci dowiedziały się, że korzystanie z usług dentysty może odbywać się w sposób bezstresowy, bezbolesny i przyjazny dla pacjenta. Na koniec uczniowie otrzymali naklejki oraz kolorowe broszurki na temat higieny jamy ustnej. Dzieci w podziękowaniu za praktyczną lekcję podarowały laurki oraz plakaty zachęcające do  właściwego dbania o zęby.

Magdalena Krygier, Ewa Lewandowska